Kritizuje cesty na Machu Picchu, a sama jela do Bratislavy, pustil se Babišův web do šéfky sněmovny

Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) (Zbyněk Pecák / se svolením autora)

Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) | FOTO: Zbyněk Pecák / se svolením autora

Zpravodajský portál iDNES.cz, který spadá do holdingu Agrofert, přišel v neděli večer s článkem o zahraničních cestách poslanců. Nejvíce jich podle zjištění redaktorů za poslední čtyři roky absolvoval bývalý předseda sněmovny Radek Vondráček (ANO), státní kasu pak nejdráž vyšly cesty jeho stranického kolegy Josefa Hájka. Autoři článku si ale nezapomněli kopnout do současné šéfky dolní komory Markéty Pekarové Adamové (TOP 09). Kritika její cesty do Bratislavy však po chvíli záhadně zmizela.

„Přestože koronavirus cestování omezuje, poslanci za hranice loni vyrazili čtrnáctkrát. Ještě před covidem se podívali například do Austrálie. Za uplynulé čtyři roky nejvíc cest podnikl předseda sněmovny Radek Vondráček. Jeho nástupkyně Markéta Adamová Pekarová v minulosti ‚výlety‘ poslanců kritizovala, sama už jako předsedkyně nové sněmovny byla na návštěvě Bratislavy,“ stálo v úvodu článku, který se na webu Babišova zpravodajského webu objevil v neděli ve 20 hodin.

iDNES.cz
Původní verze článku na webu iDNES.cz, která následně zmizela | FOTO: iDNES.cz

Markéta Pekarová Adamová skutečně na začátku listopadu loňského roku v rozhovoru pro tentýž web kritizovala například výlety poslanců na Machu Picchu. Šéfka sněmovny je podle svých slov nepovažuje za přínosné a slíbila, že bude u zahraničních cest zkoumat jejich smysluplnost a účelnost. Její slova ostatně připomíná i zmiňovaný nedělní článek. 

Novináři, kteří pracují pro Andreje Babiše, mají ale asi jiné vidění světa. Jinak si nelze vysvětlit, že zahraniční cestu do Peru, kde se již zmíněné Machu Picchu nachází, a jízdu vlakem do Bratislavy, kterou absolvovala v minulém týdnu Markéta Pekarová Adamová, považují za totéž.

()

I přesto, že jakákoli kritika představitelů vládních stran jistě přijde médiím expremiéra vhod, nesmyslná pasáž o cestě šéfky sněmovny na Slovensko už asi byla na některého z editorů moc. Věta totiž z textu po chvíli zmizela a nahradilo ji tvrzení o exposlanci za hnutí ANO. „Na desítky cest vyjel také Josef Hájek. Jen za rok 2021 byly náklady na cesty vyčísleny na více než 1,5 milionu korun,“ objevilo se nově v úvodu článku.

Přešlap nezůstal bez povšimnutí na sociálních sítích. Některé věta v článku o Markétě Pekarové Adamové nadzvedla ze židle, jiní si neodpustili vtipné komentáře. „Těším se na článek, kde bude: ‚Předsedkyně sněmovny Markéta Pekarová Adamová hraje na (doplň název hudebního nástroje), sama ale bývalého předsedu sněmovny Vondráčka za hru na kytaru kritizovala a vyzývala k rezignaci,‘“ glosoval například uživatel sociální sítě, který si říká Philomena. „Pekarová, to je hodná holka, ale do Brna jela. Dokonce i do Bratislavy se podívala,“ vtipkoval další z nich.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články