Krize pokračuje. ČSSD dala Zemanovi dalších 14 dní, aby předváděl své neveselé kusy

repro youtube.com

Prezident ČR Miloš Zeman | FOTO: repro youtube.com

Odpovědnost za případný pád vlády je nyní na Zemanovi a Babišovi. Sociální demokraté se této odpovědnosti zbavili dnešním usnesením. Trvají na Michalu Šmardovi, který se má stát ministrem kultury. Zemanovi Ústava ČR ukládá, aby jednal a Šmardu jmenoval ministrem. I když ČSSD dnes potvrdila dosavadní kroky a dala silnější mandát předsedovi, ve skutečnosti jde o to, že strana dala dalších minimálně 14 dní Zemanovi, aby předváděl své trapné kusy.

To je totiž to, oč tu ve skutečnosti jde. Zemana baví hrát své podivné hry na důležitého, i když má právo pouze podepisovat to, co je mu předloženo. Alespoň pokud jde o personální obsazení vlády.

Krize samozřejmě nekončí. Zeman si bude dál vymýšlet, Babiš se na něj bude bát zatlačit. Oba budou nutit ČSSD k tomu, aby vyměnila kandidáta na ministra kultury. Jak už to udělali v případě ministerstva zahraničí. A budou se snažit hodit odpovědnost za případný pád vlády zpátky na stranu ČSSD.

Sociální demokraté dnes opět nevyužili možnost, jak s alespoň zbytky hrdosti opustit skandály vláčenou vládu Andreje Babiše. Jestli uhnou se Šmardou, je to definitivní konec strany. Pokud už ho tedy nenašla dosud…

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner