Primátorka Krnáčová není tak statečná, jak tvrdí, píše Neff

Eric Drooker

Primátorka hlavního města se snaží zlepšit svůj mediální obraz a vyrazí v čele chystaného průvodu homosexuálů Prague Pride. Chce tak podle svých slov mimo jiné ukázat, že není tak zbabělá jako její předchůdci Bohuslav Svoboda a Tomáš Hudeček, kteří nikdy průvod nenavštívili. Jak si však myslí spisovatel a novinář Ondřej Neff, zdaleka nejde o akt statečnosti, protože daleko důležitější je podpořit rodinu, která je poslední dobou posouvána do pozice podezřelé menšiny.

Musíme stát spíš na straně rodiny
Neff na svém webu Neviditelný pes jasně vyjádřil, co si o pochodu Krnáčové v čele průvodu a o jejích prohlášeních myslí. „Hrnec s polévkou si ohřála i prohlášením, že její předchůdci Bohuslav Svoboda a Tomáš Hudeček se průvodu nikdy nezúčastnili,“ poukazuje Neff na nízkou popularitu primátorky. „Ne všichni radní jsou jako ona. Půjdou naopak podpořit protiprůvod na podporu rodiny,“ upozorňuje známý novinář.

Statečnost, na kterou u své osoby Krnáčová upozorňuje, však podle Neffa spočívá úplně někde jinde. „Paní Krnáčová se považuje za statečnou, protože se přilepí k akci těšící se masivní mediální podpoře a je v módě a je cool a in a rozhodně je politicky korektní,“ píše Neff. „Statečného na tom není nic, naopak je to trapně konformní,“ dodává.

Hrdinou je kardinál Duka

Důležitější jsou podle publicisty jiné hodnoty. „Spíš je statečné podpořit rodinu, protože ta je stále více posouvána do pozice přinejmenším podezřelé menšiny – být heterosexuální je dnes přinejmenším politicky nekorektní,“ tvrdí bez zábran Neff. „Statečný tudíž byl kardinál Dominik Duka, když nepovolil na církevní půdě dvě akce, které nemají s církví a jejím učením pranic společného. Však si taky vysloužil veřejný výprask,“ je přesvědčen populární novinář.

Politické body je třeba sbírat jinde

Vrcholní zástupci města by však podle Neffa měli spíš dbát na to, aby Praha nestagnovala a nestávala se skanzenem. Jako hlavní problémy vidí spisovatel nevyřešenou infrastrukturu, chybějící dálniční okruh nebo problémový tunel Blanka. „A za této situace si otcové a matky města leští ego a závodí, v čele jakého průvodu se postaví a budou sbírat politické body,“ píše Neff na svém webu. „Nejvíc by jich nasbírali, kdyby byla Praha řádně spravované prosperující město. Na to ale nemá tahle parta zřejmě čas,“ uzavírá Neff svůj komentář.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner