Krnáčová promluvila. Texty za ni psali Babišovi poradci. Premiér podle ní dál řídí Agrofert i média

Bývalá pražská primátorka Adriana Krnáčová a premiér Andrej Babiš (ČTK)

Bývalá pražská primátorka Adriana Krnáčová a premiér Andrej Babiš | FOTO: ČTK

Bývalá pražská primátorka a věrná spolupracovnice Andreje Babiše Adriana Krnáčová znovu promluvila. Z jejích slov by premiér měl být neklidný. Krnáčová například řekla, že premiér je nadále ve střetu zájmů kvůli tomu, že ovládá Agrofert i média. Tedy že páchá to, kvůli čemu nejen kritizovaný, ale i vyšetřovaný. Krnáčová také přiznala, že některé texty, pod kterými byla podepsána, psali ve skutečnosti Babišovi poradci. Poodhalila tak, jak to v ANO chodí.

Krnáčová informace sdělila v rozhovoru pro CNN Prima News. Hlavním tématem rozhovoru měl být její nový knižní thriller Zpupnost. Kniha pojednává o zákulisí politiky. Krnáčová se do děje snažila přenést získané zkušenosti z pražské politiky a z dění v hnutí ANO. „Marketingové texty, které napsali poradci pana Babiše, nebyla má slova. Marketingové kampaně se dělají tak, že se něco napíše a pak se to opakuje. Nedělá to jen ANO, ale všechny strany,“ tvrdí Adriana Krnáčová.

To, že za ni někdo z okolí Babiše psal některé texty, ale není to nejzásadnější, co prozradila. Podle ní je jasné přesně to, co dlouhodobě říkají kritici premiéra, že nadále řídí své firmy a ovládá média. „Nikdo si nemůže myslet, že pan Babiš má lidi, kteří řídí jeho majetek. Je ve střetu zájmů nejen kvůli tomu, ale i kvůli médiím,“ řekla Adriana Krnáčová.

Bývalá primátorka Prahy opustila ANO na začátku letošního roku.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu freeczechmedia@gmail.com