Krnáčová si dovoluje na Kleslovou: Na plese budeš stát

Eric Drooker

Pražská primátorka si vyřizuje osobní účty. Aspoň to tak vypadá podle jejího chování při rozdělování vstupenek na Ples hlavního města Prahy. Třeba odvolané předsedkyni pražského ANO Radmile Kleslové přiřadila Krnáčová pouze lístky na stání. Podle hlasů z magistrátu se jedná o pomstu primátorky, která od nástupu do funkce musela poslouchat právě starostku Prahy 10, jež byla ještě nedávno pravou rukou Andreje Babiše.

Starostka vynadala své nadřízené primátorce

Po konci Kleslové v čele pražské organizace ANO zřejmě Krnáčové otrnulo. Podle serveru Parlamentní listy si však místopředsedkyně Babišova hnutí nenechala chování primátorky líbit a zaslala jí drsný vzkaz. „Je zcela nepřijatelné, aby o účasti hostů, přidělování míst ke stolům či ke stání na této akci (dle informace, která byla poskytnuta mému sekretariátu) rozhodovali zaměstnanci oddělení protokolu Magistrátu hl. m. Prahy (Mgr. Marešová a Váš poradce pan Haushalter),“ napsala Kleslová své kolegyni z ANO.

Eric Drooker

Její pozice slábne, ale Kleslová se nevzdává

Starostka Prahy 10 musí v současnosti snášet ústup ze slávy i ztrátu důvěry Andreje Babiše. Poté, co vyšlo najevo, že vydělávala na spolupráci s několika státními podniky, se ministr financí rozhodl, že bude lepší svou dlouholetou spolupracovnici zbavit některých funkcí. Kleslová tak například přišla o předsednictví v pražské organizaci ANO. Přesto se však nehodlá smířit s tím, co jí Krnáčová ohledně plesu provedla. „Situace je zarážející o to více, že jsem jako starostka druhé největší městské části tuto vstupenku neobdržela. Respektive účast mi nabídnuta byla, ale pouze formou vstupenky na stání, což, předpokládám, uznáte, je téměř urážející k mému věku a postavení,“ připomíná Kleslová svůj doposud nezanedbatelný vliv.

Eric Drooker

Špatný dojem, který dokáže vytvořit mediální pozornost, zná místopředsedkyně ANO z vlastní zkušenosti. Proto před únikem informací varovala i Krnáčovou. „Předesílám, že mám informace také o tom, že o formu a způsob distribuce vstupenek se momentálně zajímají také někteří zástupci médií, a nerada bych, aby tak věhlasná a příjemná událost v Obecním domě byla v médiích jakkoli negativně zmiňována,“ stojí podle Parlamentních listů v dopise Radmily Kleslové.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]