Krnáčová útočí na Stropnického: Ve výchově syna udělal chyby

Eric Drooker

Primátorka Prahy Adriana Krnáčová zkritizovala svého kolegu z hnutí ANO Martina Stropnického. Nešlo však o jeho politická rozhodnutí. Krnáčová si myslí, že ministr obrany špatně vychoval svého syna Matěje, který je primátorčiným náměstkem. Mladý politik totiž už několikrát nehlasoval, jak se dohodla koalice, a tím Krnáčovou naštval.

Dvě strany z trojkoalice, která vládne pražskému magistrátu, už dokonce navrhly, aby Matěj Stropnický z vedení odešel. ČSSD a hnutí ANO, díky kterému se Krnáčová do velké politiky dostala, trvají na jeho odchodu. Na otázku serveru E15, zda by měl Stropnický odejít, nebo zůstat, odpověděla primátorka překvapivě kriticky: „Odpovím jako matka: někde v jeho výchově se stala chyba,“ útočí Krnáčová na svého spolustraníka Martina Stropnického, otce Matěje. „Má nedostatek pokory, zkušeností. Pro mě je velice těžké mu něco vysvětlovat. Řízení magistrátu není sport nějakého aktivisty,“ dodává primátorka.

Adriana Krnáčová má poslední dobou starosti především s tunelem Blanka a označováním viníků, kvůli kterým prý stavbu stále nelze uvést do provozu. Kvůli jejím výrokům o debilech, kteří projektovali tunel, a předchozím neúspěchu při oživení projektu Opencard se čím dál častěji mluví o jejím brzkém odchodu a nahrazení Radmilou Kleslovou. Starostka Prahy 10 má totiž blízký kontakt se šéfem ANO Andrejem Babišem. Mluví o něm jako o nadpřirozené bytosti a dělá, co mu na očích vidí. Krnáčová si ovšem tlak ze strany místopředsedkyně ANO nepřipouští. „Opravdu se tak necítím. A bulvár nečtu. S paní Kleslovou máme velmi dobré vztahy, vídáme se velice často,“ řekla pro E15. Časté vídání ovšem může být právě z toho důvodu, že Kleslová potřebuje mít o fungování magistrátu veškeré informace, aby při možném vystřídání Krnáčové byla v obraze.

Na politiku nemám čas, přiznává Krnáčová

Ačkoliv je nejdůležitější osobou v čele vedení hlavního města, stejně se jako její šéf Babiš nepovažuje za politika. „Nemám čas se věnovat politice. Problémy Prahy řeším čtyřiadvacet hodin denně včetně sobot a nedělí,“ řekla E15 Krnáčová. Zřejmě i proto stále nemá vyřízenou přihlášku do ANO. Čeká prý, až ji odsouhlasí krajský výbor. Primátorka tak naráží na byrokratické problémy, které při přijímaní nových členů zažívá každý, kdo chce do hnutí vstoupit. Podle stanov ANO totiž musí každého nového člena odsouhlasit nejužší vedení hnutí. V praxi jde o to, že si své podřízené vybírá sám Andrej Babiš. V případě Krnáčové, která poslední dobou svými výroky nedělá hnutí nejlepší reklamu, by tak mohlo dojít i na nepřijetí.

Primátorka by měla být se Stropnickým na jedné lodi

Kritika Martina Stropnického překvapila o to víc, že se stejně jako ministr obrany před časem dostala na seznam nechtěných na pražském sněmu ANO, který předcházel tomu celostátnímu. Radmila Kleslová, která má dohled nad fungováním pražské buňky, neuznala za vhodné primátorku Prahy nechat vystoupit. Stejně jako Stropnického. Na rozdíl od ministra, který se podivoval, proč by si měl muset zažádat o možnost promluvit k delegátům. byla Krnáčová smířlivější. „Nejsem členkou ANO, takže bych tam ani neměla co dělat,“ řekla tenkrát. Jako primátorka města, ve kterém se sněm koná, ještě k tomu zvolená za hnutí, které sněm pořádá, by v demokraticky vedené straně problém s vystoupením určitě neměla.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]