Kroměřížská výzva shání peníze. Chcete na večeři s Halíkem nebo Marvanovou?

()

Hledáme prezidenta – Kroměřížská výzva kromě nové hlavy státu hledá také peníze. Přes crowdfundingový portál Hithit.cz má v plánu vybrat jeden milion korun na to, aby se kandidátovi, který má porazit Miloše Zemana, podařilo udělat předvolební kampaň v příštím roce.

„Naším cílem je najít demokratického prozápadního kandidáta, který by porazil Miloše Zemana. Vy nám navrhujete kandidáty, my vám ty, kteří kandidaturu přijmou, přivezeme do vašeho regionu. Nakonec společně zvolíme jednoho, kterého pošleme do přímé volby,“ píše se v popisu projektu.

()

Co ale zaujme, jsou odměny, které si za příspěvek můžete vybrat. Kromě těch obvyklých – placky, tašky nebo trička – jsou tu i nápaditější. Za 2000 korun tu například máme Osobní setkání s osobnostmi. „Pojďme společně povečeřet! Pokud máte rádi lidi jako jsou Tomáš Halík, Hana Marvanová, Michael Žantovský, Jan Kalvoda, Jiří Šesták nebo Petr Pithart? Pak je tato odměna určena právě vám,“ popisují autoři odměnu.

screenshot-2016-12-11-14-39-25

Kroměřížská výzva je kreativní uskupení.

Za 8000 je možné koupit si snídani s příštím prezidentem, což je hezké, ale platí to pouze v případě, že kandidát Kroměřížské výzvy vyhraje. To je ovšem v současnosti velmi těžko představitelná situace.

V současné chvíli je na Hithit.cz vybráno cca. 12 procent požadovaných prostředků.

Propagační video Kroměřížské výzvy a její kampaně:

Iniciativa Kroměřížská výzva vznikla za účelem najít někoho, kdo by mohl nahradit Zemana na Pražském hradě. Příští rok v červnu představí kandidáta, kterého bude podporovat v prezidentské volbě. Předběžný seznam případných uchazečů o Hrad čítá 25 jmen, navrhli je signatáři výzvy. Je na něm i textař, spisovatel a producent Michal Horáček, který ale s Kroměřížskou výzvou spolupracovat nechce.

Mezi dalšími navrženými jsou například taky kněz Tomáš Halík, ekonomové Jan Švejnar a Tomáš Sedláček, senátorka a bývalá ústavní soudkyně Eliška Wagnerová, hudebník, konferenciér a herec Marek Eben, herec a režisér Zdeněk Svěrák a astrofyzik Jiří Grygar. Mezi možné adepty zařadili signatáři výzvy i aktivní nebo bývalé politiky, k nimž patří Petr Pithart, Karel Schwarzenberg, Zuzana Roithová, Miroslava Němcová, Michael Žantovský a Jiří Dienstbier.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]