Vyjádření Miloše Zemana o tom, že zatímco ostatní v Občanském fóru žvanili, on psal program tohoto demokratického hnutí, rozpoutalo velkou diskusi. Do ní přispěl i bývalý člen OF Daniel Kroupa, který popsal, jakou roli měl v revolučním roce 1989 současný prezident.

Přestože se Zeman v Týdnu s prezidentem chlubil Jaromíru Soukupovi, jak napsal celý program Občanského fóra, ukázalo se, že si opět vymýšlel a čekal, že si jeho lží nikdo nevšimne. „Miloš Zeman psal úvodní dvě části prvního sešitu Volebního programu, zbytek textu a následující sešity byly dílem Programové komise,“ upozornil ovšem na svém facebookovém profilu Daniel Kroupa.

„Rozdělení textu na tři části navrhl Josef Vavroušek, já jsem psal první pasáž části Cesty a redigoval celek, navazující sešity a napsal brožuru Kandidát,“ upřesnil bývalý předseda Programové komise.

Jak ovšem Kroupa upozorňuje, Zeman svůj podíl, ačkoliv ne tak velký, na programu OF měl. „Část volebního programu nazvaná Cesty byla projednána a schválena Sněmem OF. Působila však poněkud suše, a proto jsme se rozhodli s Josefem doplnit ji literárním úvodem,“ vzpomíná pozdější předseda ODA.

„Hledali jsme vhodného autora a Josef navrhl Miloše Zemana, který do té doby v Koordinačním centru nepůsobil a který projevil při sepisování úvodu značnou horlivost. Otevřelo mu to cestu ke kandidatuře do Federálního shromáždění,“ dodal k celé kauze Daniel Kroupa.

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
FORUM 24 MONITOR
Další články autora
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora