Krysy opouštějí loď, Babiš Zemana

Říká se, že krysy opouštějí potápějící se loď jako první. I tak by se možná dala popsat nynější situace dlouholetého a pevného přátelství Miloše Zemana a Andreje Babiše. Vztah, ve kterém si vzájemně vycházeli vstříc, je zřejmě u konce, minimálně je pochroumán.

Na vlnu současného mediálního (zaslouženého) bušení do Zemana nechal Babiš nastoupit i svůj idnes.cz. Agrofert nyní na Facebooku platí prostřednictvím Mafry propagaci videa umělců, kteří v pátek uveřejnili výzvu k občanskému neklidu kvůli Zemanovi.

Co to znamená? Babiš zjistil, že pro něj spojenectví se Zemanem přestává být rentabilní. A protože on není politik, ale politika je pro něj jen byznys, opouští nyní nezajímavou „firmu v holdingu“ s názvem Zeman. Stejně tak, jako se nechává fotit se známými umělci a sportovci – Jágrem, Šonkou, Krajčem a mnohými dalšími a stejně tak jako s oblibou objíždí masové akce – Votvírák, Colours of Ostrava atd., byl pro něj Zeman zajímavý kvůli zviditelnění u hradních přívrženců, ale i jako mocenský spojenec.

Nyní, když je evidentní, že mnoha tisícům voličů došla se Zemanem trpělivost, Babiš bleskurychle otáčí. Do boje proti Zemanovi zatím lehce, ale přece posílá idnes.cz.

Co z toho vyplývá? Například to, že musí být fajn mít Babiše za kamaráda. Naprosto evidentní pak je, že současnou krizi umí Babiš výborně zúročit, pokud ji tedy sám nerežíruje.

Vůbec bych se nedivil, kdyby se 17.listopadu na pódium na Staromáku proplazil bojovník za demokracii Andrej Babiš. Proč by nemohl, když tam dnes mohl stát ministr Jurečka, Babišův spojenec, že. A když Andreje nepustí na pódium, jistě si do davu přijde udělat alespoň selfíčko s pro něj typickým prostoduchým popisem, například: Lidi, je to u fakt skvělý.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner