Hanopis KSČM: Můžeme diskutovat o výši trestu Horákové. O vině ovšem nikoli

FB KSČM

Premiér Andrej Babiš a ministryně financí Alena Schillerová na audienci u KSČM | FOTO: FB KSČM

Výročí justiční vraždy Milady Horákové opětovně ozřejmilo stalinistický základ mocenského spojence hnutí ANO, Komunistické strany Čech a Moravy, kterou Andrej Babiš setrvale označuje za „demokratickou“. KSČM svou podstatu nejnověji obnažila publikováním pamfletu kandidáta KSČM do zastupitelstva Olomouckého kraje Tomáše Kalába, který vyjevil, že „vina“ zavražděné opoziční političky je mimo veškerou diskuzi.

Za autora textu ani za údajnou „názorovou pluralitu“ se KSČM v případě Kalábova hanopisu neschová. Existují výroky, jejichž autoři se ve slušné společnosti automaticky stávají objektem pozorování a do případné uvěřitelné sebereflexe i nevyhnutelně předmětem nekompromisního zavržení. Kalábův projev empatie k osnovatelům jednoho z největších zločinů tuzemské komunistické totalitní moci tuto podstatu naplňuje.

Text, který KSČM publikovala na svém webu způsobem, jako by se jednalo o standardní příspěvek do diskuze, zaráží svou obludností a vypovídá o absenci soudnosti partaje, která si navzdory své marginální voličské podpoře přičiněním dua Babiš-Zeman drží podíl na moci. Vyplývá z něj totiž, že KSČM z připomínky tohoto těžkého zločinu nevyvozuje poznání o děsivé podstatě vraždy opoziční političky, a navíc předkládá k uvěření, že jde o pouhou zástěrku názorových oponentů k další plané kritice. „Nejrůznější postavičky principiálního antikomunistického postoje dostaly do vínku další vítané výročí,“ píše KSČM prostřednictvím svého nadějného krajského „kádru“ Kalába.

Ukázku z předmětného, ve středu zveřejněného hanopisu na Miladu Horákovou z dílny parlamentní a v podstatě vládní KSČM přikládáme níže.

 

printscreen KSČM

Pamflet o Miladě Horákové na oficiálních stránkách Babišových mocenských spojenců

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner