Kšefty s vakcínou. Bohatí někde mají blíže k očkování

Ilustrační foto  (pixabay.com)

Ilustrační foto | FOTO: pixabay.com

Přísná pravidla, podle nichž je aplikována vakcína, která má pomoci proti covidu-19, zřejmě neplatí pro každého. Podle informací serveru Page Six se totiž na Floridě bohatí developeři dokázali postarat o to, aby jejich přátelé dostali očkování dříve než někteří lidé, kteří patří do rizikové skupiny.

Podnikatelé v realitách bratři Bill a David S. Mackovi se údajně osobně postarali o to, aby několik jejich bohatých přátel z Manhattanu a honosného klubu Palm Beach Country Club (vstup do něj stojí 100 tisíc dolarů) dostalo vakcínu proti koronaviru přednostně.

Mackovi podle zpráv amerického deníku vytvořili „seznam vyvolených“, kteří byli vybráni, aby je v pečovatelském domě Joseph L. Morse Health Center v Palm Beach očkovali. Zdejším předsedou je nepřekvapivě David S. Mack.

Podle některých zdrojů měli někteří vybraní jedinci přiletět z New Yorku svými soukromými tryskáči jen proto, aby jim byla aplikována vakcína. 

Developeři ve svém prohlášení potvrdili, že na Floridě skutečně pár lidí očkovali. Údajně tak pomáhali neziskovému zdravotnickému zařízení s organizací jeho očkovací kampaně.

Ve Spojených státech se očkování stalo jedním z hlavních témat současných dní. Ukázalo se totiž, že mnoho lidí vakcíně nevěří a považují její aplikaci za politickou hru. Překvapivě má tento názor i mnoho zdravotníků, kteří se odmítají nechat očkovat. Například ve státě Ohio nechce vakcínu zhruba 60 procent zdravotníků v pečovatelských domech.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]