Jaké máte antigenní testy? Zmatený Vojtěch nebyl schopen Válkovi odpovídat

Bývalý ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) (ČTK)

Bývalý ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) | FOTO: ČTK

V Otázkách Václava Moravce se střetli ministr zdravotnictví Adam Vojtěch a lékař z koalice SPOLU Vlastimil Válek. Jasně se ukázalo, proč je Česká republika i rok a půl po začátku pandemie v problémech: Vojtěch prostě nic neví.

Ačkoli existovala snaha o to, aby Válek s Vojtěchem korektně komunikovali, což oba prokázali, když Válek začal Vojtěchovi klást otázky, ministr neuměl reagovat. Na dotaz, jaké má ministerstvo v zásobě antigenní testy, prostě a jednoduše nevěděl.

Johana Hovorková, Milan Tesař, Veronika Kučíková, Dan Hrubý a Jaroslav Bican z nové redakce Týdeníku FORUM (Roman Black Černý a Michal Hošek)

Sledovat Adama Vojtěcha v akci je stále stejná tragédie. Ministr neví, jak na co odpovědět, neví, co se dělá a co nedělá. Když Babiš „zval“ Válka do vlády a používal při tom například slovo „kecy“, současný ministr zdravotnictví to označil za nadsázku.

Václav Moravec připomněl Vojtěchovi loňský rok, v němž došlo k omezování péče a k zásadnímu nárůstu nemocných, k přeplnění nemocnic, a to jen proto, že na podzim byly krajské a senátní volby. Zavádět opatření po nich už bylo pozdě.

Vojtěch také opět označil pandemii covidu-19 jako pandemii neočkovaných. Což je sice pravda, jen přitom zapomněl na to, že vláda nespustila včas kampaň pro očkování a nechala dezinformační weby rozjet kampaň opačnou – a bohužel funkční, v proočkovanosti jsme pod evropským průměrem.

Adam Vojtěch neví, co bude dál, a byl by rád, kdyby si ministerstvo již převzala koalice SPOLU. Ta by to udělat neměla, ale faktem je, že zdědí velice složitou situaci. A její příčinu jsme v Otázkách Václava Moravce viděli jasně.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články