Kuba se pustil do Babiše: Přemýšlejte, kolik životů už stála neschopnost vlády

Předseda Asociace krajů ČR a hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba – ilustrační foto (ČTK)

Předseda Asociace krajů ČR a hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba – ilustrační foto | FOTO: ČTK

Jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS) se na twitteru pustil do premiéra Andreje Babiše (ANO). Důvodem jsou slova, která Babiš vyřknul v sobotním rozhovoru pro Radiožurnál. V něm prohlásil, že vláda nebude handlovat životy lidí za nějaké podmínky hejtmanů.

Pane premiére, hejtmani nehandlují s životy lidí za nějaké podmínky. Právě my jsme vzhledem k vývoji hledali cestu, jak zabránit masivnímu rozvolnění. V rychle se zhoršující epidemii by si nikdo neměl dělat PR na životech lidí. Spíš přemýšlejte, kolik životů už stála neschopnost vlády,“ vzkázal Martin Kuba na svém twitterovém účtu. 

Důvodem ostrých slov předsedy Asociace krajů ČR a hejtmana Jihočeského kraje jsou sobotní slova premiéra Andreje Babiše. Ten v rozhovoru pro Radiožurnál řekl, že by vláda nedodržením dohody s hejtmany na otevření škol pro žáky devátých tříd a maturanty od 1. března nic neporušila.

FORUM 24 (archiv)

Prosím vás, nic bychom neporušili. Prosím vás, hejtmani… Za prvé nám opozice neschválila stav nouze. Kdyby to schválila, tak jsme si mohli odpustit všechny ty politické šaškárny. Hejtmani řekli, že to nechtějí dělat, a požádali nás o nouzový stav. Tak to nebyla žádná podmínka. My tady nebudeme handlovat životy lidí za nějaké podmínky,“ prohlásil Andrej Babiš.

Podmínkou pro návrat dětí do škol je podle něj příznivá epidemická situace, což v současné době není. „Pokud budeme mít 20 tisíc nakažených na konci února a kapacity nemocnic budou plné, tak pro návrat všech dětí do škol osobně nejsem,“ řekl premiér serveru Seznam Zprávy.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]