Kuchař Ondřej Slanina vzkazuje Babišovi: Jen vysáváte stát. Běžte už někam

reprofoto youtube.com

Kuchař Ondřej Slanina | FOTO: reprofoto youtube.com

„Běžte už někam s těma hokus pokusama na živých lidech. Jste jen vysavač systému, a nebýt dotací, tak jste dávno tam, kam posíláte všechny slušné lidi, kteří na rozdíl od vás nechtějí stát vysávat.“ Tato slova adresoval známý šéfkuchař Ondřej Slanina Andreji Babišovi. Reagoval tak na plán vlády, který má pomoci podnikatelům. Ondřej Slanina je tak dalším z kritiků tohoto vládního plánu.

Návrh komentoval kuchař známý například z pořadu Kluci v akci na Facebooku. „To je jak na tureckým trhu aneb zkusíme, co vydržej, a když budou moc mrmlat, tak to změníme. Opravdu parta profíků. Babiš furt vykládá, jak řídit stát jako firmu. Tak ať ji tak řídí, ale jako firmu bez dotací,“ vyzval premiéra.

A dále naznačuje, že restauracím Andreje Babiše se nedaří nejlépe. „Proč se ho novináři nezeptají, jak prosperuje Sokolovna v Průhonicích, Paloma v Průhonicích, slavné Čapí hnízdo a proč a s jakou sekerou zavřel Palomu ve Francii? Vážený pane premiére, gastro svět v Praze je malý a je mezi gastrolidmi známo, kolik milionů měsíčně dotujete ty vaše hospody, teda pardon, hospody vašeho svěřeneckého fondu,“ píše Slanina.

Před časem v TV Magazínu Blesk Slanina kritizoval také kvalitu potravin Andreje Babiše. Známý kuchař konstatoval, že ve svých restauracích suroviny od Babiše nepoužívá, a když mu je nějaký dodavatel přiveze, pošle ho pryč. „Na rovinu ale můžu říct, že kdybych na cestách hladověl a byly tam jen Babišovy párky, tak radši umřu hlady, než bych si od něj něco koupil,“ prohlásil jasně Ondřej Slanina.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner