Kultovní filmový padouch nikdy neměl mobil ani počítač a napravovat to nebude

Christopher Walken (flickr.com/Pierre Vogel)

Christopher Walken | FOTO: flickr.com/Pierre Vogel

Christopher Walken je hvězdou filmového plátna. Držitel Oscara a oblíbený představitel záporáků nyní přiznal, že se celý život obešel bez mobilního telefonu a nikdy nevlastnil ani počítač. Prostě je k práci ani v soukromí nepotřeboval. Jak informuje deník New York Post, herec to ani do budoucna nehodlá měnit. 

Sedmasedmdesátiletý americký herec o své podivné „vlastnosti“ promluvil během „The Late Show“ Stephena Colberta, vysílané na stanici CBS. Zajímavé bylo, že o svém vztahu k počítači hovořil Walken prostřednictvím online přenosu.

„Někdo to musel přijít nastavit, protože nemám mobilní telefon ani počítač,“ svěřil se držitel Oscara za vedlejší roli v Lovci jelenů. Podle svých slov se totiž k těmto „vymoženostem“ dostal až v pokročilém věku.

Zároveň vysvětlil, proč se nikdy neodhodlal třeba k pořízení mobilu.

„Bylo by divné, kdyby v tom bylo desetileté dítě lepší než já,“ řekl herec a potvrdil, že nikdy nedostal e-mail či esemesku. 

Rozhodně to však nebere jako něco, co by ho mělo znevýhodňovat. „Mobilní telefony jsou trochu jako hodinky: pokud je potřebujete, někdo jiný je má,“ řekla hvězda filmů Pulp Fiction nebo Chyť mě, když to dokážeš. Pokud však Walken používá cizí telefon, má jasnou zásadu. Číslo musí vytočit někdo jiný. Padouch z Pravdivé romance by to totiž nesvedl.

Z českých herců je svým zvláštním vztahem k mobilním telefonům známý třeba Jaroslav Dušek. Ten v roce 2006 přirovnal mobil k malému otravnému otrokáři. Dokonce koketoval s myšlenkou, že by ho zahodil. „Mobil vypínám čím dál tím častěji, takže občas přemýšlím, zda bych ho neměl odložit úplně. Ale asi bych tím zkomplikoval život některým svým přátelům a kolegům,“ řekl herec v rozhovoru pro iDNES.cz.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články