Kulturní komise vytkla festivalu, že na něm vystoupila kapela Lucie

ČTK

Zpěvák David Koller | FOTO: ČTK

Poděbradská kulturní komise zkritizovala vystoupení skupiny Lucie na festivalu filmové hudby Soundtrack Poděbrady, který se konal v tomto lázeňském městě na přelomu srpna a září. Způsobila tím značný rozruch na sociálních sítích. Jediné letošní vystoupení populární skupiny Lucie totiž přilákalo do města velké množství návštěvníků a koncert byl diváky všeobecně hodnocen jako výborný.

Městská komise pro kulturu na festivalu nenechala nit suchou. Její výtky nyní kolují Facebookem. Vystoupení kapely Lucie totiž prý patří k negativním stránkám celé akce, protože koncert „nezapadl do konceptu“ festivalu filmové hudby.

„Přátelé, kdo jste byli na Soundtracku, přečtěte si to a napište komisi na FB zeď, co si o tom myslíte. Víme, že tam bylo mnoho nedostatků… prostě první ročník… ale tohle je myslíme příliš,“ napsali pořadatelé na facebookových stránkách festivalu.

Komise vypočítala dvanáct negativních stránek festivalu a našla pouze pět stránek pozitivních. Kritika vystoupení Lucie však v seznamu ční pro zřetelnou nesmyslnost, a proto také vyvolala největší odpor. Ředitelem festivalu je klávesista Lucie Michal Dvořák a Lucie v minulosti nahrála hudbu například k filmu Amerika nebo Zapomenuté světlo a její účast na festival nalákala velké procento diváků.

Komise dále festivalu vyčetla, že měl málo společného s filmovou hudbou, příliš hlučnou demontáž pódia v ranních hodinách, nedostatečný úklid, vysokou podporu z veřejných zdrojů, přílišnou délku festivalu na úkor kvality nebo že město nedostalo od pořadatelů dostatečnou náhradu za vložené zdroje.

Jeden z návštěvníků festivalu Martin Herman do diskuse napsal: „Trochu mi to připomíná zápis z jednání nějaké komise při OV KSČ z osmdesátých let. Super je třeba poznámka, že koncert Lucie nezapadá do konceptu festivalu – to je snad otázka pro dramaturga a producenta, ne pro nějakou komisi, ne? Navíc byly Lucií vybrány skladby především ,filmové‘, takže argument trochu mimo mísu… A ten bod Zajistit stejné podmínky všem pořadatelům kulturních akcí je taky super – snad jde o to, jaké má pořadatel renomé, jaký je rozsah akce, jací se účastní umělci atd., ne? Nebo chtějí, aby pořadatel odpoledního koncertu na kolonádě měl stejné podmínky jako pořadatel festivalu, jedno jakého? A takhle by se dalo pokračovat…“

Kulturní komise vystavila festivalu tento „účet“, který ukazuje, že si této nové a pro Poděbrady zjevně velmi přínosné akce, příliš neváží:

Ohlasy ze Soundtracku

Minulý týden se sešla komise pro kulturu, která hodnotila srpnový Soundtrack Poděbrady. Ze schůze je patrné následující: 

Negativa

1. Poskytování kolonády zdarma
2. Zajímavé akce příliš drahé
3. Vysoká podpora z veřejných zdrojů
4. Město od pořadatelů nedostává dostatečnou náhradu za vložené zdroje
5. Koncert Lucie nezapadá do konceptu festivalu
6. Nedostatečný úklid
7. Hlučná demontáž pódia v brzkých ranních hodinách
8. Málo společného s filmovou hudbou
9. Příliš mnoho reklamních a prodejních stánků
10. Zajistit stejné podmínky všem pořadatelům kulturních akcí
11. Příliš dlouhý festival na úkor kvality
12. Nedostatečně kvalitní informovanost

Pozitiva 

1. Zaplněná místa
2. Kvalitní večerní program
3. Dobře zvládnutá koordinace dopravy
4. Vstřícnost a dobrá komunikace s městskou policií
5. Reklama pro město

Poznámka editora: Ze zápisu je zřejmé, že pojem „kulturní komise“ dostal tak po 28 letech znovu svůj starý obsah.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner