Kuřecí maso Agrofertu zajistili v Lidlu kontroloři. Zapáchalo, bylo zkažené

SZPI

Kuřecí stehenní řízky z Vodňanské drůbeže vydávané za čerstvé | FOTO: SZPI

Inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce zajistili další výrobky holdingu Agrofert. Tentokrát našli zkažené kuřecí maso – stehenní řízky a kuřecí spodní stehna. Oba produkty společnosti Vodňanská drůbež měly v názvu doplněno, že prý jde o čerstvou porci. Nešlo.

„Výrobek zapáchal po kažení. Potravina se nepovažuje za bezpečnou, pokud jeví známky kažení. Při kontrole nebyly zjištěny nevyhovující teploty skladování tohoto výrobku, výrobek neměl prošlé datum použitelnosti,“ stojí v záznamu z kontroly v superkarketu Lidl v Letech u Dobřichovic.

SZPI

Oba výrobky inspektoři zajistili při běžné kontrole a zařadili je do kategorie Nebezpečné potraviny.

Vodňanská drůbež se zařadila na seznam výrobců Agrofertu, jejichž produkty SZPI zajišťuje při kontrolách. Z holdingu jsou nejčastěji v hlášení produkty Kosteleckých uzenin a společnosti Krahulík. Většinou jde o nějakým způsobem šizené potraviny.

Například špekáčky druhé ze zmíněných společností letos přestal prodávat řetězec Globus s vysvětlením, že produkt nahradí kvalitnější uzeninou s vyšším podílem masa.

archiv

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner