Kuzněcov je na odpis. Požár na ruské letadlové lodi způsobil škody za 95 miliard rublů

(archiv)

Ruské námořnictvo vyčíslilo škody, které na jeho jediné letadlové lodi způsobil požár, na 95 miliard rublů (30 miliard korun). To je částka, která se blíží i zůstatkové hodnotě zmíněného plavidla.

Napsal to server listu Kommersant s odvoláním na experty ruské Severské flotily.

(archiv)

Požár z minulého týdne připravil dva lidi o život a dalších 12 se při něm zranilo, nejčastěji se otrávili zplodinami z izolace kabelů. Živel zažehla jiskra od svářečky během oprav v Murmansku na severu Ruska.

Škoda způsobená požárem se odhaduje na 95 miliard rublů (32 miliard korun), přičemž nynější hodnota lodi, vyrobené v roce 1985, činí podle listu 110 miliard.

Kreml údajně zvažuje, zda loď bude opravovat, či zda ji odepíše.

Kuzněcov za svou kariéru strávil více času při opravách v docích než ve službě. Aktuální požár není jedinou katastrofou, která Kuzněcova v poslední době potkala. V roce 2018 na ní spadl velký jeřáb, když se pod ní potopil plovoucí dok. Kuzněcov do něj zamířil krátce po svém jediném bojovém nasazení v roce 2017 při bombardování civilního obyvatelstva v Sýrii, což provázely poruchy, kdy hustý dým signalizoval špatný stav mazutových pohonných jednotek.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]