Kvůli covidu největší umírání u nás od války. Popírači jsou v klidu

Ilustrační foto  (Pixabay/Kollsd/Engin_Akyurt/F24)

Ilustrační foto | FOTO: Pixabay/Kollsd/Engin_Akyurt/F24

„Na covid, ne s covidem, zemřelo podle odhadů Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy asi 17 tisíc lidí,“ říká biochemik Jan Konvalinka v rozhovoru na Českém rozhlase Plus.

Jak už jsme několikrát připomínali i zde, zvýšený počet zemřelých kopíruje křivku zjištěných případů koronaviru. Takzvaná nadúmrtí, tedy počet lidí, kteří zemřeli nad několikaletý průměr, byl loni na podzim evidentní. Protože se drží v závěsu za počtem nakažených, těžko hledat jiné vysvětlení. Nelze říkat, že lidé umírají na stres nebo odloženou lékařskou péči. Stresu byli vystaveni i na jaře a počty zemřelých byly v řádu jednotek denně, nebylo jich kolem 150 denně. Odložená lékařská péče by se projevila většinou nejspíš až v řádu měsíců. Těch zjištěných lidí umírá „nadprůměr“ víc než podle počtu uváděných covidových zemřelých, protože u některých se covid nezjišťoval.

FORUM 24 (archiv)

„Je třeba říct věci natvrdo. To, co se stalo na podzim loňského roku a děje se stále, je největší umírání v této zemi od 2. světové války. Poprvé od té doby v České republice poklesne průměrná doba dožití u nás,“ řekl prorektor Univerzity Karlovy Jan Konvalinka. „Říkám to proto, že mě stále vyděsí, když mluvím i s vysoce postavenými úředníky ministerstva zdravotnictví nebo s kolegy akademiky, kteří toto pořád zpochybňují. Pořád čekají, až budeme mít analýzy, diagnózy, až budeme mít přesnou analýzu úmrtních listů a možná pitevních protokolů. To je bohužel teď už pozdě. Hovořím o nadúmrtí. Jde prostě o lidi, kteří by jinak nezemřeli. A to se nedá bohužel nijak odargumentovat.“

Nemoc by ustoupila, pokud by lidé získali imunitu takzvaným promořením nebo očkováním. Promoření bylo pro některé lidi hitem na jaře, jenže se nezdá, že by někde zabralo. I ve Švédsku, které popírači často uvádějí, proběhla stejná vlna úmrtí na podzim. Zbývá tedy vakcína.

Mezitím nám ovšem dezinformační web Aeronet 15. ledna sděluje: „Žena z Louisiany skončila v nemocnici s děsivými křečemi celého těla poté, co byla očkována vakcínou proti covid-19! Záběry z nemocničního pokoje jsou děsivým důkazem toho, jak nebezpečné může být plošné nasazení experimentální vakcíny, která nemá ukončené klinické studie a celá škála neznámých vedlejších účinků programovací mRNA vakcíny bude teprve odhalena v následujících měsících a letech! V Norsku už zemřelo 23 starších osob po očkování na covid-19! Politickou zodpovědnost v ČR a v SR za těžká poškození vakcinovaných lidí a případná úmrtí převezmou premiéři obou zemí!“ Pak perla: „Nevyzkoušené vakcíny, které neprošly 3. kolem klinických studií, se nemohou v žádné civilizované zemi používat pro plošná očkování, bez ohledu na to, jaký virus kde poletuje.“

Tak tou třetí fází neprošla ruská vakcína Sputnik V, na Západě používané vakcíny jí prošly. Putin s očkováním nějak spěchal, sám se ale očkovat nenechal. V Norsku případy zemřelých zkoumají, protože kdo zná základy logického myšlení, ví, že „poté“ neznamená nutně „kvůli tomu“. Taky se jedná o velmi staré lidi a celkový počet očkovaných byl kolem 25 tisíc lidí. Vedlejší účinky vakcíny (stejně jako jiných léků) se musí brát v úvahu. Nikdo z dezinformátorů se ale neptá, kolik lidí by na koronavirus v ohrožených skupinách zemřelo, kdyby vakcínu nedostali.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]