Kvůli EET žena zavřela obchod. Žije teď jen ze šestitisícového důchodu

Pokladna na veletrhu k elektronické evidenci tržeb (ČTK)

Pokladna na veletrhu k elektronické evidenci tržeb | FOTO: ČTK

Start druhé vlny Elektronické evidence tržeb si Andrej Babiš pochvaluje. V České republice však žije mnoho lidí, kteří tuto radost nesdílejí. Naopak. Pro řadu z nich je EET pohromou. Deníku FORUM 24 se se svým příběhem ozvala Eva B.. „Bude mi 73 let a od roku 1993 jsem měla na vesnici krámek se smíšeným zbožím. Abych mohla ve vlastním domě splnit alespoň základní hygienické podmínky, musela jsem k otevření prodejny z ložnice vybudovat sklad a na zahájení jsem si vypůjčila peníze od dětí a od kamarádů. Vše jsem postupně splatila,“ přibližuje seniorka. I když se jí podařilo počáteční investici splatit, měla co dělat, aby ji její obchod uživil.

„Díky postupnému ,přemarketování‛ nedalekého Trutnova (které definitivně zlikvidovalo také místní prodejnu Jednoty) postupně ubývalo zákazníků, až nakonec krámek stačil tak akorát na živobytí. Přesto jsem i přes zdravotní potíže krámek udržovala v provozu, abych si alespoň trochu přilepšovala ke svému důchodu, který mi byl k letošnímu lednu velkoryse zvýšen na 6175 Kč,“ pokračuje nyní již bývalá podnikatelka Eva B.

„Vzhledem k nástupu EET o svém minipodnikání mluvím od dnešního dne už jen v minulém čase. Nehodlám se na stará kolena nechat buzerovat od kozlů udělaných zahradníkem,“ uzavírá důchodkyně. Její vesnice nedaleko krkonošského Trutnova je tak další, která přišla díky EET o svůj obchod se smíšeným zbožím.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články