Kvůli kontrolám nedorazili hutníci včas do práce. Pracovat za ně musela noční směna

Ilustrační foto (ČTK)

Ilustrační foto | FOTO: ČTK

Nová vládní opatření způsobovala ráno komplikace na několika místech Česka. Dlouhé kolony kvůli kontrolám policistů se nevyhnuly ani hlavnímu tahu mezi okresy Karviná a Ostrava-město v Moravskoslezském kraji. Komplikovaná cesta do práce tak čekala i zaměstnance největší české hutě Liberty Ostrava. Mnoho z nich dorazilo do práce i s více než půlhodinovým zpožděním. Čekat na pracovišti na ně proto museli kolegové z noční směny.

Od pondělí se výrazně zpřísnila pravidla pro cestování v rámci České republiky. Lidé se mohou pohybovat pouze v rámci svého okresu, cesty mimo něj jsou povoleny jen ve výjimečných případech. Jednou z výjimek je cesta do zaměstnání. I přesto museli lidé, kteří ráno mířili do práce, stát v dlouhých kolonách. 

David Faber - Mnichov (archiv)

To se týkalo také zaměstnanců hutě Liberty Ostrava, do které dojíždí mnoho pracovníků z vedlejšího okresu Karviná. „Některým zaměstnancům trvala cesta kvůli kontrolám o zhruba půl hodiny déle,“ potvrdila deníku FORUM 24 mluvčí společnosti Barbora Černá Dvořáková. Výrobu to podle ní neohrozilo, někteří pracovníci však museli čekat, než je vystřídá kolega z ranní směny. 

„Už v průběhu víkendu jsme zaměstnance informovali o tom, jakým způsobem se při dojíždění do zaměstnání z jiného okresu mohou prokázat,“ vysvětlila mluvčí hutě s tím, že si pracovníci mohou potvrzení pro policisty vytisknout na pracovním portálu. 

Vzhledem ke směnnému provozu si však dokument neměli možnost okamžitě vytisknout všichni pracovníci. Vedení společnosti jim proto doporučovalo, aby jako alternativu využili průkaz zaměstnance. „Dnes (v pondělí) se ovšem některým zaměstnancům při kontrole stalo, že policisté nebyli příliš ochotni průkaz zaměstnance akceptovat a upozorňovali, že od zítřka už nebude dostačující,“ popsala problémy Barbora Černá Dvořáková.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]