Kvůli nouzovému stavu je uzavřen už i areál Pražského hradu

Rebelové

Kvůli dnešnímu vyhlášení nouzového stavu a kvůli doporučení policie jsou areály Pražského hradu a zámku v Lánech uzavřeny pro veřejnost. Na Twitteru o tom informovala Kancelář prezidenta republiky. Vláda nouzový stav vyhlásila v souvislosti s bojem proti šíření nemoci způsobené novým typem koronaviru.

„V návaznosti na vyhlášení nouzového stavu a doporučení Policie České republiky jsou areály Pražského hradu a zámku Lány uzavřeny pro veřejnost,“ uvedla prezidentská kancelář.

Pražský hrad omezil provoz ve svém areálu již několikrát. V úterý uzavřel některé návštěvnické trasy, ve středu pak znepřístupnil všechny návštěvnické a výstavní objekty. Zrušeno bylo také slavnostní střídání Hradní stráže na prvním hradním nádvoří. Samotný areál Hradu byl ale dosud přístupný.

Pražský hrad patří mezi nejnavštěvovanější české památky. Ročně do jeho areálu přijde přes dva miliony lidí. Zároveň slouží jako sídlo prezidenta republiky, který pobývá podle svého uvážení i na lánském zámku na Kladensku.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner