Kvůli Putinově hrozbě jdou na dračku luxusní protiatomové bunkry. Nabízí třeba i skleník

Luxusní bunkry se dostávají do kurzu. (Rising S Bunkers / se souhlasem)

Luxusní bunkry se dostávají do kurzu. | FOTO: Rising S Bunkers / se souhlasem

Hrozba jaderného konfliktu, který by mohl vyvolat ruský prezident, se dotýká lidí po celém světě. Ti movitější a vystrašenější se začali shánět po možnosti, jak udržet sebe a své rodiny v bezpečí. Objevily se tak různé nabídky, některé firmy dokonce nabízí velmi sofistikované bunkry.

Nejlepším modelem na trhu je podle Daily Mirror patrně model “The Beast” (Bestie). V něm najdete téměř vše, co byste mohli v době jaderného konfliktu potřebovat. Nezapomíná se však ani na luxus, který vyžadují některé dámy. Kromě kuchyní, ložnicí či skladovacích prostor tak Bestie může za příplatek nabídnout i rozlehlé šatny. 

Exkluzivní bunkr, jehož cena se pohybuje od 45 500 dolarů (1 116 934 Kč) až po 182 500 dolarů (4 480 01 Kč), a to bez poplatků za dodání a instalaci, dokonce počítá s tím, že by se v něm určitou dobu museli jeho obyvatelé starat o přísun jídla.

Proto “skrýš” nabízí krytý skleník a zahradním prostorem, kde si obyvatelé mohou pěstovat vlastní ovoce a zeleninu. Uvnitř bunkru jsou také dvě prostorné kuchyně s mikrovlnnými i klasickými troubami a lednicemi. Součástí podzemního objektu je také velká spíž, ideální pro uložení velkých zásob občerstvení.

Ochranu před vnikem nebezpečných chemikálií či plynů poskytuje speciální filtrační systém. O zábavu se starají nejmodernější technologie. Pro pocit bezpečí je v bunkru také střelnice, kde si může majitel objektu zlepšovat své dovednosti.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články