Kvůli únavě Zeman opět rušil program. Tentokrát nepřišel za krajany ve Vietnamu

David Těšínský / SF

Miloš Zeman | FOTO: David Těšínský / SF

Ačkoliv tým Miloše Zemana v čele s Jiřím Ovčáčkem vytrvale ujišťuje, že prezident je ve vynikající fyzické kondici, realita je jiná. Také na návštěvě ve Vietnamu musel Zeman zrušit část programu kvůli únavě.

Zeman se měl v tamní české restauraci setkat s krajany a Vietnamci, kteří studovali v Československu nebo České republice. Chtěli mu také zazpívat hymnu ČR. Zeman však nedorazil, svou neúčast zdůvodnil náročným programem. Unaveně prezident působil už na odpoledním podnikatelském fóru v Hanoji.

Není to první případ, kdy musel Miloš Zeman kvůli zdravotnímu stavu omezit nebo zrušit program. V posledních měsících těchto situací přibývá. Nejistě působil například v Číně, nakonec na něj ostatní státníci museli čekat, až dorazí na společné focení. Přivezli ho na kolečkovém křesle. Na nedávném summitu NATO zase Zeman nebyl přítomen při proslovech lídrů aliance. Překážkou bylo to, že při události státníci stáli. Při jarní návštěvě Olomouckého kraje musela Zemana na schodech krajského úřadu chytat ochranka, aby nespadl. Při chůzi také ztratil botu a šel část cesty bez ní, dokud mu ji jeho žena neobula.

Diplomat Petr Kolář vyslovil pochybnosti o tom, že bude Zeman schopen dokončit svůj mandát do ledna 2018. Kolář naznačil, že by zhoršený zdravotní stav mohl Zeman využít jako vysvětlení svého případného stažení kandidatury. K tomu by mohl přistoupit při i nadále klesajících preferencích. V reakci Zeman Koláře označil za pitomečka. Miloš Zeman stále hodlá kandidovat na prezidenta ČR i v roce 2018, pokud by zvítězil, reprezentoval by Českou republiku až do roku 2023.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner