Kytice trestně stíhaného udavače StB: Takhle dopadla Babišova květina Palachovi

(archiv)

Premiér Andrej Babiš je v zahraničí, ale v den výročí činu studenta Jana Palacha poslal na místo květinu. Po zkušenostech z Národní třídy a 17. listopadu se očekávalo, že kytice skončí v koši – nestalo se tak.

Lidé na květinu umístili vzkaz, na kterém stálo: „Kytice trestně stíhaného podvodníka, udavače StB, prominenta komunistického režimu, lháře, mafiána a premiéra ČR, Andreje Babiše.“

Kvůli listopadovému vyhození květiny do koše hrozí aktivistům pokuta, tentokrát je ale pravděpodobné, že čin nikdo řešit nebude. Tedy nikdo kromě Babiše a jeho týmu, protože je čím dál tím patrnější, že ne všichni občané se nechají přesvědčit hesly typu „Čau lidi“.

Padesáté výročí si lidé po České republice připomínali celý den. Konaly se vzpomínkové akce, občané přinášeli květiny a svíčky. Je zjevné, že jeho rozhodnutí bránit svobodu v zemi, kde se narodil, v nás stále rezonuje.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]