Ladislav Velebný: Premiér Sobotka řekl to, co už dlouho máme na jazyku

Ladislav Velebný a Bohuslav Sobotka (archiv FORUM 24)

Ladislav Velebný a Bohuslav Sobotka | FOTO: archiv FORUM 24

Říká se, co na srdci, to na jazyku, a občas je to potřeba říci i na veřejnosti. To se povedlo i premiéru Bohuslavu Sobotkovi. Podle poslance Ladislava Velebného sociální demokracie přestává být konečně otloukánkem hnutí ANO.

Minulý týden předseda Vlády ČR a ČSSD Bohuslav Sobotka na své facebookové stránce okomentoval aktuální situaci o dluhopisech místopředsedy Vlády ČR a ministra financí Andreje Babiše. Citujeme: „Řečeno jednoduchým trumpovským jazykem: Korunové dluhopisy byla cesta, kterou využil miliardář A. Babiš k tomu, aby důkladně ojebal český stát. Říká, že to bylo chvíli legální. Já říkám, že je to velké pokrytectví, když inkasuje peníze z Agrofertu, aniž by je zdanil, a současně se tváří, jak bojuje s daňovými úniky. Tohle je šaškárna!“ publikoval premiér Sobotka.

Použití slova „ojebal“ v oficiálním vyjádření českého premiéra překvapilo nejednoho občana ČR. Co na situaci říká poslanec Parlamentu ČR Ladislav Velebný? „Premiér Sobotka řekl to, co už dlouho máme na jazyku,“ zdůraznil poslanec Velebný.

„Konečně sociální demokracie přistoupila na razantnější politiku a přestává být otloukánkem pro velkopodnikatele Andreje Babiše. Samozřejmě naše strana musí zůstat tou tradiční stranou, kterou už je mnoho let. Je ale nutné čelit útokům!“ závěrem doplnil Ladislav Velebný, který je místopředsedou sněmovního zemědělského výboru.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]