Ladislav Vrabel, krysař za hranou zákona

Ladislav Vrabel (Pavel Šmejkal / se souhlasem)

Ladislav Vrabel | FOTO: Pavel Šmejkal / se souhlasem

Kolaborant Ladislav Vrabel hraje vabank. Má hluboko do kapsy a v předtuše potíží spurtuje s nápady, jak přijít k penězům. Z vazby si totiž už nikdo neškrtne. Scénář má „krysař lúzrů“ jako vždycky: hraje jim tyátr o spáse národa. Žádný kumšt – vyděsit, způsobit paniku a vymáčknout peníze. Bokem, přímo to nepůjde. O co ho neobrali vlastní kumpáni, konfiskuje insolvenční správce. Zato v provizích větří Vrabel naději, kde vyprat peníze dočista do čista. 

„Naše vláda chce útočit na Ruskou federaci jadernými hlavicemi ze stíhaček. Jestli vás to nezvedá ze židle, tak už nevím… Seďte na gauči a užijte si posledních pár měsíců života,“ rozjel už první část hororu Aurora, kterou chce navodit lidové zděšení a obavy o životy a peníze.

Putinova propaganda se za deset měsíců války výrazně proměnila. (ČTK)

A hned je tu finále o moudrém Láďovi, rytíři chudoby. „Jestli máte peníze v bance, tak si uvědomte, že je inflace a ta inflace žere peníze. A prosim vás pěkně, to je ta moje mesidž, že je dobré investovat. Buď investujte do zlata a tady jsou dobrý obchody, který prodávaj zlato za dobrý peníze, a jestli se necítíte na to, jít do obchodu si to zlato koupit, tak mi napište v soukromé zprávě a já vám pošlu telefonní číslo na Honzíka z Golden Gate, který tam šéfuje Prahu a střední Čechy. Golden Gate je největší firma, která prodává zlato v Český republice. On vám s tím pomůže, on-line se domluvíte, pošlete mu nějaký peníze, on vám zařídí účet a pak si můžete nakupovat zlato on-line a oni vám ho přivezou na adresu,“ jde dolů opona a „Lenin hlupců“ sklízí ovace. Soudruhům z barikád, s dluhy až na půdu, radí jít do zlata. A zinkasuje provizi. Diskrétně, to se ví… 

Poplašná zpráva jako vyšitá a zločinný motiv po ruce. Trestní zákoník je tu ale pro srandu: policie dál přešlapuje a krysař si píská. Kdo, když ne vy, a kdy, když ne teď, titáni zákona?

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články