Ladislav Vrabel vymyslel, jak by měla vypadat jeho revoluce. Prvním bodem je jeho soukromá armáda

Ladislav Vrabel (Pavel Šmejkal / FORUM 24)

Ladislav Vrabel | FOTO: Pavel Šmejkal / FORUM 24

Proruský aktivista Ladislav Vrabel už neprezentuje své nápady důvěřivým lidem jen na facebooku. S dodávkou a mikrofonem v ruce začal objíždět města a na náměstích vysvětluje, jak vymyslel revoluci. Stejně jako na demonstracích v Praze i nyní slibuje lidem něco, co nemá žádnou oporu v zákonech ani Ústavě ČR.

Vrabel lidem aktuálně doporučuje, aby volili v prezidentských volbách Jaroslava Baštu, protože jen on podle něj slibuje, že odvolá vládu. Jaroslav Bašta však i nadále patří k outsiderům prezidentské volby dle předvolebních průzkumů. Jeho podpora ze strany proruských aktivistů a jejich sympatizantů však ubere hlasy Andreji Babišovi. Vrabel lidem na náměstích vysvětluje, že Bašta odvolá vládu Petra Fialy. Takovou pravomoc ale prezident nemá.

()

Při svém pátečním vystoupení v Ústí nad Labem navíc zadlužený proruský aktivista poodhalil, jak by si na místě Bašty počínal on. Prý o tom s kandidátem SPD na prezidenta ještě promluví. Vrabel popisuje, že by v České republice zavedl diktaturu s pomocí soukromé armády, tedy, jeho cílem je státní převrat.

„Chystám se s panem Baštou na to téma ještě mluvit. Ale kdybych byl v jeho pozici a kdybych byl zvolenej do týhlectý funkce, tak první, co bych udělal, je, že bych si zřídil takovou malou armádu. Jako velitel ozbrojených vojsk. Takovou malou armádu, která by byla pořád po ruce,“ vysvětlil Vrabel lidem na ústeckém Mírovém náměstí a pokračoval popisem toho, co by dále všechno udělal a komu by co vysvětlil.

„Potom bych si pozval velitele ozbrojených složek a chtěl bych, aby mi všichni přísahali věrnost. Potom bych si zavolal kmotry. Ty nejbohatší lidi v Český republice a řekl bych jim: Buďto půjdete se mnou, a nebo skončíte. Potom bych si zavolal šéfy politických stran a řekl jim, tady bude taková situace. A když bych věděl, že tuhletu situaci mám pod kontrolou mocensky s ozbrojenýma složkama po svým boku, tak pak bych to udělal,“ snil aktivista na náměstí.

Ve svém výstupu dále také otevřeně lhal. „Samozřejmě ta ústava tu možnost dává. Je otázka. Bude to boj. Jestli se to stane. Bude to boj o moc. Protože jedni budou říkat ne a jedni budou říkat ano. Bude se válčit. A bude se válčit v parlamentu, v senátu, u ústavního soudu, u nejvyššího správního soudu. Bude se válčit všude. Jestli se dostane do druhýho kola, tak věřim, že vyhraje. A potom by měl zvažovat, jak to udělat. Ale jak říkám. Není to tak, že to není možný a není to tak, že a priori, že když pan Bašta řekne odvolávám vládu, že se všechno stane. Ne, bude to boj,“ uzavřel část svého výstupu Vrabel.

Vrabel startoval svoji proruskou iniciativu v letních měsících. V září jí získal popularitu díky tomu, že ji spojil se strachem lidí z vyšších cen energií. Od vysvětlování, že je potřeba tlačit na vládu, aby lidem s vysokými náklady na energie pomohla, však postupně přešel v teorie o vzniku vlastní malé armády a zavedení diktatury v Česku. Před časem také popsal, jak si představuje, že by měla vypadat nová, nikým nezvolená vláda České republiky.

„Plán je takovejhle. Vyměnit vládu. Dostat tam vládu odborníků. Ty klucí dojedou do Ruska, podepíšou kontrakt, řekneme, že chceme bejt politicky neutrální, nebude válka. Začneme se zabývat tím, jak prostě zabránit tomu hospodářskýmu kolapsu, jak zabránit válce. To je prostě to nejjednodušší, co můžeme udělat. A potřebujeme k tomu vyměnit vládu,“ prozradil Vrabel ve videu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články