Landa ke koronaviru: „Nejsem debil. Síla prorazí cestu.“ Jak to asi bude vypadat?

Daniel Landa. (commons.wikimedia.org/CC BY 2.5/Petr Grambal)

Daniel Landa. | FOTO: commons.wikimedia.org/CC BY 2.5/Petr Grambal

Daniel Landa, profesor Jiří Beran a JUDr. Tomáš Nielsen vystoupili v YouTube show Wolfstreet Bros – Mr. Kubelík LIVESTREAM. Trvalo to hodinu a půl, vysílalo se to 23. 9. 2021 od 20:15. A je to malér. Show má dva dny po odvysílání  53 208 zhlédnutí, 1,9 tisíce lajků a 106 sdílení. Dezinformace ohrožující zdraví a lži, které můžou zabíjet, se po českém netu šíří závratnou rychlostí, 25 000 diváků denně. Jedno menší město – a těch padesát tisíc lidí vyslechlo naprosté nesmysly.

Kanál Wolfstreet Bros má 67 tisíc odběratelů. „Speciální livestream k aktuálním tématům. Jak a proč vznikla aktivita Zlatého špendlíku? Co se za ní skrývá a čeho chce docílit? Na jaký podzimní scénář bychom se pravděpodobně měli připravit? Co dělat, když stát nerespektuje rozhodnutí ústavního soudu? Jaký je právní, morální a medicínský rámec vakcinace? Jak se může občan bránit protiprávnímu jednání? Jak se současné dění podepisuje na svobodě slova. Na tato a další témata přijdou diskutovat: Daniel Landa, zpěvák, textař a iniciátor Zlatého špendlíku, profesor MUDr. Jiří Beran, CSc., jeden z vůbec nejcitovanějších českých epidemiologů ve světě, a JUDr. Tomáš Nielsen, advokát a rozhodce mezinárodního rozhodčího soudu v Rize.“ Profesor Beran je také za své výroky o covidu držitelem Zlatého bludného balvanu, nejvyššího českého ocenění za pavědu. Ale to v poutáku nepsali.

Žito epidemiologem

Nejpopulárnější a národem nejmilovanější z diskutérů je – přes veškerou úctu k ostatním diskutérům – pan Daniel Landa. Do smrti budu hrdý na to, že již před řadou let veřejně konstatoval, že vypadám jako Glum. A to je výrok, o který může prostý člověk jako já opřít své sebevědomí na celá léta. Když mne nedávno pochválili v Parlamentních listech, proplakal jsem celou noc.

Andrej Babiš a Petr Kellner (profimedia.cz / ČTK)

Pan Landa i v této besedě nezklamal: Neohroženě hned v úvodu diskuse odvážně zaútočil na neziskové organizace, které v diskusi neměly svého zástupce. V čím zájmu je, že jeho výroky neziskovky v rámci Evropských hodnot označují za dezinformace? Je za tím záměr? Poté se odvolává na ústavně zaručené právo na odpor, které Ústava a Listina občanům garantují. V momentě, kdy selže, rozpadne se stát – tedy nefungují soudy, policie, parlament a nic. Přes chlév, ve který státní aparát proměnilo premiérování Andreje Babiše, v podstatě stát funguje. Špatně, draze a neúčelně, ale nerozpadl se jako v Somálsku. Takže k využití práva na odpor v dnešní České republice absolutně neexistuje žádný legitimní důvod, takový odpor dnes není přípustný.

Důkazem, že stát funguje a právo na odpor není možné, je, že soudy opakovaně zrušily některá vládní omezení. Stěžovatel – jako v právním státě – podal žalobu, soud ji prozkoumal a rozhodl, a v neprospěch státu. Kde je chaos a nefungování státu, které je pro legálnost užití práva na odpor klíčové? Landa však říká: „Budeme (jeho iniciativa Žlutý, později Zlatý špendlík, pozn. aut.) inspirovat lidi, aby už v odporu byli.“ Větší odpor, organizovaný a efektivní, prý nehodlá komentovat. Nerozumím – on Zlatý špendlík organizuje puč?

Potlesk lidu se dostavil

Ivana R.:V jednom nejmenovaném domově pro seniory, doslova tyto nebohé lidí, donutili k vakcinaci. Nabouchali to do jejich křehkých a nemocných těl. A tito staří lidé zemřeli, doslova je nechali chcípnout.

MGRR Messerschmitt: ​Můj syn do očkování šťastné a zdravé dítě… po očkování 24h… Autista. Odjeli jsme do Německa, až tam jsme našli podobně poškozené i naše občany.

FORUM 24 (archiv)

aktivní dělníček:Dotaz na Landu: Dane jsi pro setrvání v NATO nebo pro vystoupení z této zločinecké organizace???

Frankie be:znám asi 5 lidí co umřeli nebo měli problémy po plném očkování… taky se to tady bude dnes řešit? Kamarádka má od dětství lupénku, po očkování se jí rozjela neskutečně a dnes lituje ze si nechala

Diskutéři streamu té diskuse na YouTube neváhali panu Landovi a jeho kolegům vyjádřit odpor tak dovedně a pod tak důmyslně věrohodnými identitami, že se v úplnosti představili sami. Pak ovšem pan Landa vypustil klenot, který lze tesat do syntetického kamene: „Nejsem nemocnej, nemůžu nikoho nakazit, nemá smysl testovat bezpříznakové lidi. Já jsem zdravej člověk, chodím se otužovat a na svým zdraví makám. A nebudu nosit roušku. Jak může zdravej člověk někoho ohrožovat? Jak můžu já, jako zdravej člověk, někoho ohrožovat? Když budu nemocnej, tak nikam nepolezu! Nejsem debil.“

Na místě pana Landy bych si tím posledním tvrzením nebyl úplně jist.

Daniel Landa je chytřejší než:

Nature: Asi jeden z pěti infikovaných lidí nebude mít žádné příznaky a virus přenese podstatně méně lidí než někdo s příznaky. Metaanalýza publikovaná minulý měsíc, která zahrnovala 13 studií zahrnujících 21 708 lidí, vypočítala míru asymptomatické prezentace na 17 %. Průzkum také zjistil, že u asymptomatických jedinců byla o 42 % menší pravděpodobnost přenosu viru než u symptomatických lidí. Ačkoli existuje nižší riziko přenosu od asymptomatických lidí, mohou stále představovat významné riziko pro veřejné zdraví.

British Medical Journal: Asymptomatičtí pacienti mají potenciál přenosu. Asymptomatičtí pacienti se vyskytují u lidí všech věkových kategorií.

Světová zdravotnická organizace (WHO): Infikovaní lidé mohou virus přenášet, když mají příznaky, i když příznaky nemají. Proto je důležité, aby byli všichni nakažení lidé identifikováni testováním, izolováni a v závislosti na závažnosti jejich onemocnění jim byla poskytnuta lékařská péče. I lidé, u nichž bylo potvrzeno, že mají COVID-19, ale kteří nemají příznaky, by měli být izolováni, aby omezili svůj kontakt s ostatními. Tato opatření přerušují přenosové řetězce.

..a řada dalších kdysi prestižních zdrojů, které Žito svým výrokem znemožnil.

Síla prorazila cestu

„Poslat tímto způsobem (myslí protiepidemická opatření, pozn. aut.) lidi do otroctví je snadné,“ dodává Landa. A pak z něj vypadne výkřik: „Síla proráží cestu!“ Když jsem tento text dopsal, mělo video 57 048 zhlédnutí, dva tisíce lajků a 111 sdílení. Za kus sobotní noci tu besedu plnou lží a nesmyslů vidělo 3 840 lidí.  V Německu přišel jeden takový zákazník, co popíral covid, na benzinku. Pokladní – student na brigádě – ho požádal, aby si nasadil roušku, jak nařizuje vládní nařízení. Zákazník studenta zabil. Síla prorazila cestu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]