Předseda SPD se na sociálních sítích rád zaštiťuje výroky známých osobností. Většinou se však jedná o smyšlená slova doplněná fotografií, o jejichž existenci nemá dotyčný povědomí. Tentokrát ovšem Tomio Okamura narazil. Když použil fotografii Daniela Landy s textem o svobodě slova, velmi rychle přišla zpěvákova důrazná reakce.
Okamura na Twitteru publikoval starší Landovu fotografii s textem: „O svobodě slova se zde již fakticky nemůže hovořit. Žijeme nyní v době, kdy podobně jako v době komunismu nesmíte vyjádřit svůj názor. Musíte buď lhát, anebo mlčet.“ Jako obvykle u takovýchto výkřiků, které se šíří po internetu, není uveden zdroj.
Šéf Svobody a přímé demokracie přidal ještě svůj nářek nad tím, že mu zakazují říkat pravdu o islámu, imigraci či sluníčkářském neomarxismu.
Obávám se,že Daniel Landa má pravdu.Opět nám noví totalitáři zavírají ústa a zakazují nám říkat pravdu o islámu, imigraci či sluníčkářského neomarxismu.A kdo se ozve, hned ho neoprávněně onálepkují jako fašistu a rasistu. Na Západě již lidi za kritiku islámu či imigrace stíhají👎🏻 pic.twitter.com/MjJtoIvkGz
— Tomio Okamura (@tomio_cz) February 13, 2020
Tomio Okamura však zřejmě nečekal, že se Daniel Landa ozve. To se však stalo. Hudebník na svém facebookovém profilu zveřejnil slušný, ale velmi jasný vzkaz pro šéfa SPD.
Pane Okamuro,
důrazně Vás žádám, abyste mě nezatahoval do Vašich politických kampaní zveřejňováním mých fotografií a výroků (domnělých či pravých, vytržených z kontextu či starých – prostě žádných) na našich webech.
Držím se od politiky stranou (ač pravidelně volím, ale ne Vás) a rád bych, aby u toho zůstalo. Budu-li mít potřebu se nějak politicky vyjadřovat, založím si vlastní stranu nebo se k někomu přidám (což zatím určitě nehrozí), ale nechci vidět svůj ksicht promlouvat z politických webů či sociálních sítí, jako to nyní bez mého vědomí a souhlasu činíte Vy.
Buďte sám za sebe, za Vaše myšlenky a za Vaši stranu a neohánějte se prosím žijícími celebritkami, které se ještě mohou bránit (jak právě činím).
Děkuji a přeji hezký den.
Okamura má s Landou „problém“ již podruhé. Když v lednu loňského roku sdílel na sociálních sítích zpěvákovu píseň „Protestsong“, bylo mu to kvůli porušení autorských práv YouTubem velmi rychle zakázáno. Od SPD a jejího předsedy se před časem distancoval i Aleš Brichta, kterého Okamura rád prezentoval jako jednoho z hlavních podporovatelů svého politické subjektu.
Zpěvák, který po vyhlášení výsledků posledních parlamentních voleb zpíval ve štábu SPD hymnu, však vysvětlil, že byl do této situace vmanipulován. „Přijel jsem tam, načež se do té místnosti nacpali další jeho spolustraníci a začali zpívat také,“ řekl Brichta v rozhovoru pro Právo. „Objevily se tam i kamery, které to poslaly do světa. Byl jsem za totálního kreténa, což mě příšerně naštvalo,“ dodal. Zároveň vysvětlil, že není příznivcem SPD, ale Okamuru zná jako fanouška skupiny Arakain.