Landa zorganizoval kyberútok na hygienické stanice, pak mu to někdo oplatil…

Daniel Landa (ČTK)

Daniel Landa | FOTO: ČTK

Po skoro dvou letech epidemie se ve společnosti dějí zcela neuvěřitelné a dříve nepředstavitelné věci. Známý zpěvák, kouzelník Žito a ex-templář řádu Ordo Lumen Templi Daniel Landa zorganizoval přes svou iniciativu Zlatý špendlík e-mailovou obdobu DDOS útoku na čtrnáct hygienických stanic. Ještě ten den večer někdo srazil server Landova „Zlatého špendlíku“ DDOS útokem. Bílej jezdec svou výzvou k šikaně hygieniků asi naštval nějakého očkovaného hackera. Neměl by nyní založit řád Ordo Lumen Lempli? 

Již před několika dny mne do kolen dostal kolega Vojtěch Gibiš, když na twitteru zveřejnil úryvek Máchova Máje s fotografií z jakéhosi bizarního rituálu, jehož nejviditelnějšími atributy byl hřbitov, Daniel Landa a pestrobarevné staniolové obaly pyrotechniky asijského původu. Kontrast důstojných výrazů tváří mužů, co odhodlaně drželi pyrotechniku z Asie a pevně hleděli k nebi s pestrobarevnou paletou staniolů na obalech pochodní, které třímali v rukách nad hlavou, byl jak z absurdního dramatu. A těch pár řádek z Máje k tomu pasovalo jak ulité.

Výzva k akci: ZAHLŤME NEPRODLENĚ HYGIENY aneb Šikanou proti šikaně!

To však není z výkonů blanického rytíře Daniela Landy vše. Asijská pyrotechnika na hřbitově je jen trapná. Jeho poslední akce je celospolečensky nebezpečná.

Ze serveru Zlatého špendlíku v rubrice Dokumenty, Informace, Media, autor Dan, 8. 11. 2021: „Jak jste jistě zaznamenali, Krajské hygienické stanice začaly velmi tvrdě kontrolovat dodržování protiústavních opatření Ministerstva zdravotnictví – v hospodách, restauracích, kinech, divadlech i jinde. Jsme přesvědčeni, že je na čase, aby každý z nás využil svého práva žádat po Krajské hygienické stanici informace o těchto kontrolách. KHS mají zákonem stanovenou lhůtu na odpověď a jsou dle zákona povinny Vám informace poskytnout. Prosíme tedy každého z Vás, aby se, klidně i opakovaně, dotazoval KHS na aktuálně probíhající kontroly. Práce hygienických stanic na přípravě odpovědí pro vás bude pro naše občany jistě užitečnější, než nesmyslná šikana živnostníků, poskytovatelů služeb a jejich zákazníků. Píchněme do nich jako špendlík, ať to také cítí. Postupujte prosím takto: Pošlete své Krajské hygienické stanici e-mail, do jehož předmětu uveďte „Žádost o informace dle zákona č. 106/1999 Sb.“ do e-mailu uveďte následující: Jméno, příjmení, datum narození, adresa trvalého bydliště.

Žádám podle zákona č. 106/1999 Sb. o poskytnutí informace, kolik bylo Vaším orgánem dne (doplňte libovolné datum) provedeno kontrol v zařízeních stravovacích služeb a v kolika případech bylo zjištěno porušení mimořádného opatření MZ omezujícího poskytování služeb. Žádám dále o informaci, kolik bylo v uvedený den vydáno Vaším orgánem rozhodnutí o nařízení karanténních opatření podle § 67 zák. č. 258/2000 Sb., kolik z toho se týkalo dětí, žáků a studentů základních a středních škol. Žádám o zaslání informací poštou na mou shora uvedenou adresu. Děkuji za poskytnutí informace. Kontakty na hygienické stanice najdete zde:“ A adresy 14 pracovišť hygieniků.

„Pokud obdržíte odpověď, budeme rádi, pokud ji někde zveřejníte. Nemusíte nám odpovědi posílat – nemáme kapacity na to je zpracovat. Za Vaši pomoc předem děkujeme,“ stojí jako závěr té výzvy.

Útok na stát

Nemá smysl vysvětlovat, že autor výzvy vyzývá k šikaně zdravotníků, kteří pracují v klíčových zdravotnických zařízeních státu,  za jejich v průběhu epidemie nesmírně náročnou práci, chce je za ni trestat – šikanovat – a chce jim ji znemožnit. Nejde o moji interpretaci, ta výzva se tak sama jmenuje – Dan doslovně chce „šikanovat“ a „zahltit hygieny“. A chce tak činit obdobou starého hackerského útoku DDOS – kyberútoku, kdy tisíce a tisíce různých „hacknutých“ počítačů začnou pálit požadavky na nějakou konkrétní webovou adresu, tím přetíží její server, a znedostupní ho pro celý internet.

Už v neděli, kdy proběhly demonstrace antivaxerů před bydlištěm hlavní hygieničky a předsedy České lékařské společnosti demonstrace, jsem pochopil, že se v naší zemi děje útok na samu podstatu demokracie. Když dav řve nenávistí pod okny lékařů, nelze nevzpomenout na počátek nacismu. Tehdy to začínalo podobně – jen terči nebyli lékaři kvůli epidemickým opatřením, ale Židé kvůli svému majetku. To zde ještě od převratu 1989 nebylo. Otevřená výzva k sabotáži – „zahlcení“ – a „šikaně“ důležité složky zdravotního systému země je neomluvitelná, za probíhající epidemie trestuhodná, a měla by být podle mého názoru stíhána. Zvlášť proto, že se Landova výzva neminula účinkem: „Nám to nesmírně přidělává práci, protože nyní veškerý čas věnujeme epidemii koronaviru, kdy se v Jihočeském kraji dostáváme k tisícovce nových případů za den. A jen samotný proces trasování nakažených je velice náročný,“ řekla ředitelka jihočeských hygieniků Květoslava Kotrbová Seznam Zprávám.

Trestní zákoník ČÁST DRUHÁ HLAVA IX. § 314 Sabotáž

(1) Kdo v úmyslu poškodit ústavní zřízení nebo obranyschopnost České republiky anebo poškodit mezinárodní organizaci zneužije svého zaměstnání, povolání, postavení nebo své funkce nebo se dopustí jiného jednání k tomu, aby mařil nebo ztěžoval plnění důležitého úkolu mezinárodní organizace, orgánu veřejné moci, ozbrojených sil nebo bezpečnostního sboru, hospodářské organizace nebo jiné instituce, nebo způsobil v činnosti takového orgánu anebo takové organizace nebo instituce poruchu nebo jinou závažnou škodu, bude potrestán odnětím svobody na tři léta až deset let, popřípadě vedle tohoto trestu též propadnutím majetku. (2) Odnětím svobody na osm až dvanáct let, popřípadě vedle tohoto trestu též propadnutím majetku bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 jako člen organizované skupiny, nebo spáchá-li takový čin za stavu ohrožení státu nebo za válečného stavu. (3) Odnětím svobody na deset až dvacet let, popřípadě vedle tohoto trestu též propadnutím majetku, nebo výjimečným trestem bude pachatel potrestán, způsobí-li činem uvedeným v odstavci 1 těžkou újmu na zdraví nejméně dvou osob nebo smrt, způsobí-li takovým činem škodu velkého rozsahu, ohrozí-li takovým činem závažně mezinárodní postavení České republiky nebo postavení mezinárodní organizace, jejíž je Česká republika členem, nebo zorganizuje-li takový čin za stavu ohrožení státu nebo za válečného stavu. (4) Příprava je trestná.

Roční podmínku dostal před pár dny šéfredaktor časopisu Legalizace za to, že v jeho časopise o konopí propagoval tiskem toxikomanii. Jak je to možné ve státě, kde úřady tolerují otevřené výzvy k šikaně a zahlcení v době epidemie životně důležité sítě hygienických stanic, vůbec nechápu. Ale nejsem právník, třeba ta Landova výzva a její naplnění jeho fanoušky, ty tisíce e-mailů hygienikům, sabotáží nejsou.

Očkovaný hacker v akci

Když jsem dopisoval tento text, podíval jsem se na server Zlatého špendlíku, jestli není něco nového. A pak jsem se rozesmál, až jsem si poprskal monitor. Obsah byl nedosažitelný, stroj neběžel – jen na vstupní stránce stálo: „Zlatý špendlík je pod útokem DDOS, dejte nám chvíli, vyřešíme to :-) Za chvíli jsme zpět.“

A za půl hodiny poté už místo stránky jeho výzvy k šikaně odpovídal jen stroj webhostingového serveru: „Not Found. The requested URL was not found on this server.“ „Nenalezeno. Požadovaná adresa URL nebyla na tomto serveru nalezena.“

Nejspíš nějaký dvěma dávkami očkovaný hacker oplatil Landův DDOS útok na hygieniky stejnou mincí a celý antivakcinační blábol jménem Zlatý špendlík poslal spát. Nevím, kdo to byl, ale z celého srdce mu tímto děkuji. Anebo je druhá možnost. Že už proti antivax propagandě zasáhl stát. Takže s napětím čekám, co přinesou k včerejšímu pádu Landova serveru média. A pokud jej vypnuly úřady, tak děkuji jim.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]