Langer už nemůže dávat špatné příklady, tak „dobře“ radí

Eric Drooker

Kritika možného koaličního propojení ODS a hnutí ANO, kterou zveřejnil Ivan Langer, nezůstala dlouho bez odezvy. Svobodné fórum kontaktoval ostravský místopředseda klubu Občanských demokratů, který si myslí, že by se bývalý ministr vnitra měl ohlédnout do minulosti, než začne někoho poučovat. Několika příklady pak Langera upozorňuje, že ODS za dřívějších dob dělala daleko horší kompromisy, než je ten, ke kterému se možná schyluje v Ostravě a Praze.

Dopis Františka Kolaříka, místopředsedy klubu ODS v Zastupitelstvu města Ostravy, Ivanu Langerovi:

Vážený pane Langře,

Váš příspěvek „Z deníku podezřelého politického důchodce“ mně připomíná stálou platnost oblíbeného pořekadla, že dobré rady nejraději dávají ti, kteří už nemohou dávat špatné příklady. Rozumím Vašemu vzdychání po starém dobrém světě, kde se utkává levice s pravicí, kde se politicky bojuje podle uznávaných pravidel, a sám si také občas večer u láhve dobrého vína se slzou v oku takto zavzpomínám. Ale skutečnost je jiná a už v minulosti nás vedla ke krokům, které věrohodnost podobných vzdechů vyjevovaných veřejnosti poněkud zpochybňují.

Ivan Langer (Pavel Hofman)

Mám na mysli třeba vládní koalici M. Topolánka se zeleným politickým turistou Bursíkem, kde jste zaujal post ministra vnitra a kde jsme se od Vás žádných komentářů volajících po střetu ideologií nedočkali. A nebo následnou koalici P. Nečase s třetí odmocninou A. Babiše Vítem Bártou, kde si také z Vaší strany nic podobného nevybavuji, i když jste už byl mimo parlament a měl v tomto hodně volnosti.

Tím nekritizuji uvedené kroky ODS. Chtěli jsme vládnout a museli jsme vycházet z podmínek, jaké byly. Kdyby se Topolánek či Nečas řídili dobrými radami z Vašeho „deníku podezřelého politického důchodce“, tak by jim nezbylo než to zabalit a posadit se do opozice. Podobnou situaci jsme v Ostravě řešili v úterý večer. Mohli jsme zůstat v opozici spolu s ČSSD a KSČM. Tam bychom si mohli užívat těch pravých ideových střetů. Ale obávám se, že by to nikoho nezajímalo.

S pozdravem

František Kolařík
místopředseda klubu ODS v Zastupitelstvu města Ostravy

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]