Láska za času koronaviru. Pár se seznámil při čekání na evakuaci do karantény

Instagram

Inna Savinceva | FOTO: Instagram

Když Rusko tento měsíc evakuovalo své občany z epicentra nákazy koronaviru, bylo více než 140 lidí z Číny převezeno na karanténní kliniku v sibiřském městě Ťumeň. A zdá se, že i v tamních podmínkách a v jistě dost tísnivé atmosféře lidské příběhy pokračují podobně jako ve „světě venku“.

Tito lidé byli izolováni od zbytku světa, dokud se nepotvrdí, že nejsou zasaženi infekcí. Aby zůstali ve spojení s přáteli, blízkými a dalšími lidmi, tak využívají sociální sítě. Jenže nezůstává jen u toho. Inna Savinceva a Daniil Parfenovič navázali vztah jinak, a to starým tradičním způsobem.

Oba osmnáctiletí mladí lidé se setkali, když čekali na evakuační letadlo na letišti ve Wu-chanu, městě v centru epidemie. Savinceva byla v Číně jako novinářka zabývající se hudbou a Parfenovič jako student. Oba se spolu začali bavit a zjistili, že mají společnou zálibu v hudbě a technologiích.

„Mluvila se mnou o hudbě, já zase o sochách a krásných životních plánech a naše oči se rozzářily a naše srdce začala bít rychleji, když jsme se na sebe dívali,“ řekl Parfenovič pro web The Moscow Times.

repro: The Moscow Times.

Sdělil také, že lékaři neměli s jejich vztahem problémy. Protože ale dívka byla izolována s odlišnou nemocí, tak ji v posledních dnech neviděl a oba strávili Valentýna odděleně.

Koupil jí náramek, aby jí ho lékaři předali.

Savinceva nemohla kvůli svému zdraví s webem hovořit, ale na koronavirus byla testována negativně.  Rusko má zatím pouze dva potvrzené případy nákazy koronavirem a v obou případech se jedná čínské občany, kteří se již uzdravili.

Pavel Hofman

„Chtěli jsme být na Valentýna spolu, ale bohužel to nevyšlo. Jsme ale se vším spokojeni,“ říká mladík.

Pár očekává, že bude propuštěn v následujících dnech, a pak pár plánuje zůstat Ťumeni a společně se podívat po městě. Co bude potom, to se uvidí.

Dívka pochází z Kirova ve středním Rusku a mladý muž ze sibiřského města Krasnojarsk vzdáleného asi 3200 kilometrů, takže to mají k sobě dost daleko.

„Do dnešního dne spolu dobře komunikujeme a já ji podporuji a zároveň ji nechávám, aby mohla ukázat svou nezávislost. To je jediná cesta,“ říká Daniil Parfenovič.

(Zdroj: The Moscow Times.)

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner