Lavrov do Polska nepojede. Poláci nepovolí Rusům vstup na své území

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov (ČTK)

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov | FOTO: ČTK

Polsko odmítlo povolit vstup na své území ruské delegaci v rámci setkání Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE) chystaného na začátek prosince. Agentuře AFP to v pátek potvrdil mluvčí polské diplomacie Lukasz Jasina. Polsko nyní OBSE předsedá.

Každoroční setkání se letos koná 1. a 2. prosince ve středopolské Lodži. Bezpečnostní organizace má 57 členů, zejména z evropských zemí včetně Ruska, patří mezi ně ale i některé africké, středoasijské či oba severoamerické státy.

(Týdeník FORUM)

Schůze, které se účastní ministři zahraničí, je podle AFP příležitostí zhodnotit bezpečnostní situaci v severoatlantickém a euroasijském regionu. Na dotaz, zda je možné, že za Rusko přijede do Lodže ministr zahraničí Sergej Lavrov, odpověděl Jasina rovněž odmítavě.

„Návštěvu pana Lavrova v Lodži neplánujeme,“ uvedl mluvčí.

Poté, co Rusko letos v únoru zaútočilo na Ukrajinu, Polsko a pobaltské státy oznámily dočasná omezení pro vstup ruských občanů na svá území.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články