Lavrov opět napadl Západ, že chce zničit a rozdělit Rusko

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov (U.S. Department of State from United States, wikimedia, CC BY-SA 2.0)

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov | FOTO: U.S. Department of State from United States, wikimedia, CC BY-SA 2.0

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov v dnešním projevu před Valným shromážděním OSN obvinil Západ, že se snaží zničit a rozdělit Rusko. Prohlásil, že západní rusofobie nyní nabyla “nebývalých a groteskních rozměrů”. Ohradil se také proti kritice nynějších pod dohledem Moskvy organizovaných hlasování v okupovaných částech Ukrajiny o připojení k Rusku, informovala agentura TASS.

“Už se neostýchají otevřeně prohlašovat, že mají v úmyslu nejen způsobit naší zemi vojenskou porážku, ale také zničit a rozdělit Rusko. Jinými slovy, aby Rusko zmizelo z politické mapy světa jako příliš nezávislý geopolitický subjekt,” řekl Lavrov s odkazem západní podporu Ukrajiny, která se dnes sedm měsíců brání ozbrojené ruské invazi.

(Týdeník FORUM)

V ostře protiamerickém a protizápadním projevu šéf ruské diplomacie podle agentury Reuters dále uvedl, že Washington se prostřednictvím sankcí snaží proměnit celý svět ve svůj “vlastní dvorek”. Učinil tak v souvislosti se sankcemi, které uvalil Západ na Rusko v reakci na jeho počínání na Ukrajině.

Za “hysterickou” označil Lavrov reakci západních představitelů na “referenda” o připojení k Rusku na okupovaných územích Ukrajiny. Podle něj tamní obyvatelé chtějí patřit k Rusku a pouze vyslyšeli údajnou výzvu ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, aby ti ukrajinští občané, kteří se cítí být Rusy, odešli do Ruska. “Právě to nyní dělají (…), berou si s sebou svoji zemi, na níž stovky let žili jejich předci,” řekl Lavrov.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články