Ledecký o migraci: Merkelová je na omylu. Zešílela, stejně jako další politici

Zpěvák a skladatel Janek Ledecký (ČTK)

Zpěvák a skladatel Janek Ledecký | FOTO: ČTK

Starost o budoucnost Evropy takové, jak ji známe, projevil Janek Ledecký. Známý zpěvák vidí v migrační vlně velké nebezpečí, protože je podle něj úzce spjata s nárůstem terorismu a nebezpečí ohrožení života zdejších občanů. Velkou chybu prý udělala především německá kancléřka Angela Merkelová, která uprchlickou krizi vnímala jen z ekonomického hlediska. Takové jednání a myšlení je podle hudebníka naprostým šílenstvím.

Konec Evropy, jak ji známe

Ledecký je přesvědčen, že současná situace je neudržitelná a do budoucna bude ještě daleko vyhrocenější. „To, co se děje, přece ovlivňuje naši budoucnost. Naše generace to asi ještě nějak doklepe v Evropě, jakou ji známe. Ale naše děti už zažijí něco jiného,“ říká zpěvák pro magazín Mladé fronty DNES.

[ctete-foto]46336[/ctete-foto]

Příliv uprchlíků do Evropy jde ruku v ruce s příchodem nebezpečných osob, násilníků a především teroristů. „Pokud někdo tvrdí, že poslední teroristické útoky nemají nic společného s migrační vlnou, protože je spáchali lidé, kteří se narodili v Belgii či ve Francii a pocházejí už z druhé generace usazených migrantů, tak říkám: No to mě tedy neuklidňuje,“ vysvětluje Ledecký. „Protože je evidentní, že za dvacet let bude v Evropě té nové generace ne stokrát, ale tisíckrát víc,“ dodává.

Politici museli zešílet

Jednoznačnou chybou je nahlížet na příchod tisíců imigrantů pouze z ekonomického hlediska, míní muzikant. Tuto chybu prý udělala především Angela Merkelová, která obdobně jako její kolegové z jiných zemí nedomýšlejí následky. „Mám pocit, že politici museli zešílet, protože to nikdo není ochoten ani pojmenovat,“ je přesvědčen Ledecký.

Srovnání s dřívější asimilací Turků v Německu je údajně zcela bezpředmětné. „Tehdy ti lidé opravdu přijeli pracovat a vydělávat. Myslím, že tohle se netýká devadesáti procent těch, kteří přicházejí teď. A je jich tisíckrát víc než tenkrát,“ varuje Janek Ledecký.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články