Lékař představil jednoduchý trik proti nespavosti. Usnete za 60 vteřin

Ilustrační foto (pexels.com)

Ilustrační foto | FOTO: pexels.com

V dnešní době jsou poruchy spánku na denním pořádku. Stejně tak má spousta lidí problém i se samotným usnutím. Kromě již známých způsobů, jak tělo připravit na noc, existuje i jedna méně známá metoda, o níž informuje deník Daily Mirror. 

Dr. Andrew Weil tvrdí, že se pomocí jeho techniky 4–7–8 dá usnout v průběhu jedné minuty. Podle specialisty na integrativní medicínu na univerzitě v Arizoně by mělo pomoci, když se lidé zaměří na techniku svého dýchání. 

Weil se domnívá, že technika 4–7–8 je vůbec nejlepší způsob, jak usnout. Relaxační dech, jak se metodě také říká, vychází z učení indických jogínů, kteří jej využívají během meditace. Neslouží tedy pouze k lepšímu usnutí, ale také pomáhá zvládat úzkost či kontrolovat hněv.

V čem ale tato „zaručená“ metoda spočívá? Člověk se nejprve čtyři vteřiny nadechuje nosem, sedm vteřin dech zadrží a dalších osm pomalu vydechuje. To se opakuje, dokud se vám nepodaří usnout.

„Kouzlo spočívá v tom, že si na určitý rytmus dechu organismus zvykne a uklidní se při něm,“ říká lékař. Metodu doporučuje praktikovat dvakrát denně, aby si tělo postupně zvyklo. „Pravidelnost toho, co děláme po dobu několika týdnů, měsíců, let, přináší požadovaný výsledek,“ vysvětluje Dr. Andrew Weil.

Podle některých zastánců dýchání 4–7–8 platí, že čím častěji lidé tuto techniku ​​používají, tím efektivnější je.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články