Lékař radí, jak jednoduše zjistit, jestli máte dostatek spánku

Ilustrační foto (pexels.com)

Ilustrační foto | FOTO: pexels.com

Zdá se vám, že jste přes den unavení a místo toho, abyste neměli problém s výdejem energie, raději byste spali? Možná máte málo odpočinku, ale může se také stát, že jste si to pouze vsugerovali. Deník The Daily Mirror upozorňuje na lehký způsob, jak to zjistit.

Doktor Karan Raj je na TikToku populární díky svým videím, v nichž vysvětluje mnoho zdravotních problémů srozumitelným způsobem. Mezi dalšími se lékař zabýval také nedostatkem spánku.

Existuje několik ukazatelů, které vám dávají najevo, že to s vaším spánkem nevypadá dobře. Například potřeba konzumace kávy, energetických nápojů, nebo nastaveného budíku podle Raje značí, že máte málo spánku.

Lékař navíc nabídl test, který vám ukáže, jak nedostatek spánku ovlivňuje vaše vnímací schopnosti a celkovou koncentraci. Video ukazuje ilustraci pestrobarevné pouliční scény s lidmi na chodníku, autobusy na silnici a budovami v pozadí, přičemž obraz každou sekundu nebo dvě bliká černě.

@dr.karanr

Take this sleep deprivation test! #TechTokTips #sleep #learnontiktok #schoolwithdrkaran

♬ clair de lune ethereal remix – Trey Phills

„Máte nedostatek spánku? Podívejte se na tuto scenérii. Pokud nespíte dostatečně, dochází k velmi krátkým výpadkům, kterým se říká mikrospánky, a díky nim vám mohou unikat věci přímo před očima,” vysvětluje Raj.

Pokud jste si nevšimli autobusu, který mění barvu, mizejících budov či běžícího dítěte, doporučuje lékař, abyste do posteli uléhali dříve a lépe se prospali.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články