Lékař radí, jak zaručeně porazit nespavost bez použití léků

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Mnoho lidí má v dnešní uspěchané době velké problémy se spánkem. Někdo nemůže zabrat, další se zase v průběhu noci stále probouzí a někomu dělá potíže ráno vstát. Jak vyřešit alespoň jeden z těchto problémů, radí na TikToku lékař z Detroitu. Informaci přinesl The MirrorThe Mirror.

Anthony Youn se na sociální síti často zabývá tipy, jak řešit různé druhy problémů, které může lidem způsobovat jejich organismus. Například se tak dostal i k tématu nespavosti. 

Týdeník FORUM (FORUM 24)

Podle amerického lékaře však třeba stav, kdy nemůžete usnout, lze vyřešit pomocí jedné potraviny, kterou má doma stále více lidí. Pro obyvatele Spojených států je to dokonce „povinnost“ – jedná se totiž o arašídové máslo. Tomu se za poslední roky podařilo získat popularitu i v naší zemi, takže trik proti špatnému usínání může zkusit i našinec.

Podle Youna není nic jednoduššího, jak porazit nespavost, než využít právě potravinu z podzemnice olejné. „Zkuste si před spaním dát kopeček arašídového másla. Obsahuje tryptofan, který vám pomůže usnout,“ radí na sociální síti plastický chirurg. 

Tryptofan patří mezi esenciální aminokyseliny, které si tělo nedokáže samo vytvořit. Mozek přeměňuje tryptofan na serotonin, posléze na melatonin. Ten je hormonem, jehož vyplavení pomáhá k přípravě na spánek a útlumu organismu.

Jeden z komentátorů na TikToku potvrdil, že trik s arašídovým máslem skutečně funguje. „Když nemůžu zabrat, tak mě to zaručeně uspí,“ potvrzuje. Není tedy třeba vždy sáhnout po prášcích, někdy se stačí podívat do spíže nebo ledničky.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články