Lékař v čele dezinformací: světové spiknutí, čipování, očkováním k neplodnosti, 5G sítě

Lékař Bodo Schiffmann. (youtube/GD-TV)

Lékař Bodo Schiffmann. | FOTO: youtube/GD-TV

Nejen u nás, i v zahraničí je možné nalézt odborníky, i lékaře, kteří se zapojili do šíření dezinformací. Jedním z nich je německý doktor Bodo Schiffmann. I on bojuje proti „světovému spiknutí“, které se podle něj jen maskuje jako boj s koronavirem.

Reportér webu Spiegel.de doktora Schiffmanna navštívil. Co zjistil? Osobně je to prý příjemný muž, který se až dosud do žádných dezinformačních podniků nepouštěl.

FORUM 24 (archiv)

Tohoto lékaře není možné navštívit doma, protože chce, aby jeho adresa zůstala neznámá. Ti, kteří se chtějí setkat s doktorem Bodo Schiffmannem, musí dorazit do jeho ambulance v Sinsheimu a termíny jsou dle dohody. Zabývá se tam lidmi, kteří trpí poruchami rovnováhy nebo závratěmi. Odtud organizuje svůj odpor proti vládní politice ohledně koronaviru. Z běžného lékaře se stal vůdcem „protikoronových protestů“.

Sám o sobě si nemyslí, že je nějaký konspirátor a to slovo používá sám pro označení lidí, kteří podle něj nechápou, co se děje. Sám sebe nazývá „nový myslitel.“

Na recepci dává lidem k podpisu prohlášení, kde se píše: „Prohlašuji pod přísahou, že trpím při nošení pokrývky úst následujícími příznaky: záchvaty paniky, srdce bije jako o závod, mám problémy s dýcháním popřípadě něco jiného.

Bodo Schiffmann si myslí o masce totéž jako o muslimské burce. Nevadilo by mu, kdyby ji někdo nosil dobrovolně. Ale pro něj je to symbol útlaku, když je k tomu nucen.

Na Youtube si založil tři kanály, jeden se jmenuje „Všechno kromě mainstreamu.“ Zveřejnil tam 150 filmů, kde bojuje proti tomu, co nazývá „fašistoidní zdravotní diktatura“. Má 300 tisíc sledujících a na Telegramu ho sleduje 98 tisíc lidí.

Podle svých kritiků se, místo aby se držel vědeckých informací, zabývá spojováním faktů s polopravdami, falešnými interpretacemi a absurdními výmysly. Podle průzkumu nadace Friedricha Naumanna si každý čtvrtý Němec myslí, že koronavirus byl vypěstován v čínské laboratoři. A každý pátý člověk ve věku od 18 do 34 je přesvědčen, že existuje spojitost mezi pandemií a rozšířením sítě 5G.

Schiffmann nepopírá, že koronavirus existuje, ale myslí si, že je neškodný. Devět tisíc úmrtí v Německu od počátku pandemie mu nestojí za řeč. Za protikoronavirovými opatřeními vidí plán na přeorganizování finančního trhu.

Říká, že se mu nelíbí novofeudalismus s Billem Gatesem jako císařem a Angelou Merkelovou jako královnou Německé říše. Aplikaci varující před virem srovnává s nošením židovské hvězdy. Tvrdí, že Microsoft Billa Gatese chce očkovat proti koronaviru, aby snížil stav světové populace. Říká, že chystané očkování může způsobit neplodnost. Došlo i na oblíbené čipování: „Můžete implantovat čip, který obsahuje všechna osobní data, a když se vládě znelíbíte, data budou vymazána, takže prakticky přestanete existovat.“ Myslí si, že si stát platí internetové trolly a že podniky v Německu budou nejprve znárodněny a poté znovu privatizovány a některé za babku prodány do zahraničí.

Jak vidíme, šíření konspiračních teorií kvete i v cizině a nejsou před nimi imunní ani vzdělaní lidé.

(Zdroj: Spiegel.de.)

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]