Lékař vysvětlil, kde se bere popel, který vznikne po kremaci. Mnohé šokoval 

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

S mýty, které kolují okolo posledního rozloučení s blízkými, se setkalo mnoho lidí. Těžko se však zjišťuje, co je fáma a kdy se dá věřit daným informacím. Málokdo se totiž na tak citlivé téma dokáže zeptat. O jedné zajímavé drobnosti píše The Daily Star.

Dr. Karan Rajan na TikToku často uvádí na pravou míru mylně prezentované informace z lékařského prostředí. Tentokrát se sice ve svém videu na sociální síti nevěnuje zdravotnictví, to však neznamená, že by přišel s něčím nezajímavým.

Premiér Andrej Babiš a eurokomisařka Věra Jourová (ČTK)

Rajan se ve svém příspěvku rozhodl vysvětlit, jak vlastně vzniká popel, který po kremaci získá nebožtíkova rodina v urně. Podle chirurga se totiž zdaleka nejedná o to, co si mnozí lidé myslí. „Při spalování lidského těla se z něj nestane popel, jako když spálíte dřevo, ale zůstanou po něm jen vysušené úlomky kostí,“ vysvětluje lékař.

Ty se podle populárního uživatele TikToku později ve speciálním přístroji rozemelou na prach. „V podstatě je to vysokorychlostní mixér, který zpracovává kosti tak, že vypadají jako popel,“ říká Rajan. Podle některých reakcí na sociální síti nová vědomost mnoho lidí překvapila. Někoho vyděsilo, že na svém krku nosí kosti člena rodiny, jinému uživateli TikToku zase přišla informace „strašně cool“.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články