Lékař vysvětlil, proč se někteří lidé na pohřbu začnou smát

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Skon kohokoliv blízkého je vždy velmi smutnou záležitostí. Někdo dokonce není schopen přijít na pohřeb, protože mu to nedovolí jeho psychika. Najdou se ovšem takoví lidé, kteří se nad spouštějící se rakví začnou smát. Proč se tomu tak stává, informuje The Daily Mirror.

Smích může být jednou z nežádoucích reakcí, která může účastníky pohřbu šokovat. Kupodivu je to reakce, která je častější, než byste si mysleli. Někteří z nás během obřadu totiž bojují s hysterií. Právě ta pak může vyústit v nekontrolovatelný smích.

Klinický psycholog Dr. Abigael San upozorňuje, že smích je pro nás velmi důležitý. „Pohřeb je situace, která je pro mnoho lidí emocionálně velmi náročná se vším, co představuje,“ říká lékař. „Výraz smíchu může být tím, čemu říkáme manická obrana. To je cokoli, co odvrátí realitu toho, co se děje, a realitu ztráty a lidské zranitelnosti a konce života,“ dodává.

Pohřeb je jistě tím posledním místem, kde byste se chtěli dostat do zdánlivě nekonečné smyčky hysterického smíchu, ale může se to stát a skutečně se to stává.

Doktor San nabídl i radu, co v této choulostivé situaci dělat. „Zhluboka dýchejte a soustřeďte se na jednu věc, na niž budete myslet. To by mělo pomoci,“ říká psycholog.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články