Lékaři jí dávali šest měsíců života, bojovala ještě neskutečných 21 let

Ilustrační foto  (stock.adobe.com/sudok1)

Ilustrační foto | FOTO: stock.adobe.com/sudok1

Když se ve třiceti letech od doktorů dozvěděla, že jí zbývá poslední půlrok na tomto světě, rozhodla se zabojovat. I díky nezlomné vůli se tak Michelle Edwardsové podařilo se s rakovinou prát další dvě desítky let. O statečné ženě píše deník Daily Mirror. 

Michelle „Shelly“ Edwardsové bylo 30, když jí poprvé diagnostikovali smrtelnou rakovinu. Přesto se nevzdávala a snažila se užít si život, jak jen to šlo. „Dokonce i v posledních několika letech, kdy se musela jít léčit, byla na onkologickém oddělení oporou dalším pacientům. Ukazovala jim, že je třeba se nevzdávat,“ říká dcera Jessica.

Lékaři v pečovatelském domě v Grimsby hovoří o Michelle jako o neuvěřitelné ženě. Když se s ní nyní museli naposledy rozloučit, nebylo to pro ně jednoduché. „Ani v posledních dnech se nevzdávala,“ říká Jessica. 

Shelly až do doby, kdy jí diagnostikovali rakovinu kostí, pracovala jako strážnice. Současně pomáhala i jako pořádková služba na stadionu fotbalového Grimsby Town FC.

Protože milovala koně a ráda je viděla i na stadionu, připravila její rodina speciální poslední rozloučení. „Zařídili jsme, aby její rakev odvezl do krematoria pohřební vůz tažený koňmi,“ sdělila dcera.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články