Lékaři jí oznámili, že zemře, kvůli úředníkům teď neví, co bude s jejími dětmi

Ilustrační foto (pexels.com)

Ilustrační foto | FOTO: pexels.com

Ženu v terminálním stadiu rakoviny potkalo další neštěstí. Nejen že se nebude moci starat o své čtyři děti, ale po její smrti to nemůže podle úřadů dělat ani její sestra. Jak upozorňuje deník Daily Mirror, poslední maximálně rok bude Emma Jammehová prožívat nejen v bolestech, ale také s obavami o své ratolesti.

Když čtyřnásobnou matku z města Berry v jižním Walesu na začátku minulého roku začal bolet žaludek, myslela si, že to dokáže překonat. Do nemocnice nešla i proto, že při první vlně koronavirové pandemie byli lékaři zaneprázdněni důležitějšími problémy. Alespoň tak to tehdy Emma brala. Prý jim nechtěla přidělávat starosti.

Dnes by ovšem své rozhodnutí určitě vzala zpět. Po několika měsících jí totiž lékaři oznámili, že trpí rakovinou žaludku a vaječníků. Ta nejhorší zpráva ovšem měla teprve přijít. „Věděla jsem, že mám rakovinu, a vyrovnala jsem se s tím – ale pak mi bylo řečeno, že je to nevyléčitelné. To je prostě zničující. Mám čtyři děti, je to prostě hrozné,“ řekla pro server WalesOnline.

Emma však nepřestala bojovat a podstupuje chemoterapie. I když jí lékaři řekli, že má posledních šest až dvanáct měsíců života, nevzdává to. Dokonce i pociťuje určité zlepšení. „Během posledních několika týdnů se mi opravdu daří. Asi rok jsem se necítila tak dobře,“ říká 35letá Velšanka.

Přestože se snaží prožít kvalitně měsíce, které jí podle lékařů zbývají, vyskytl se další velký problém. Čtyřnásobná matka doufala, že se o její děti bude moci postarat její sestra. Byla o tom i několikrát ujištěna. Nyní ovšem sociální služba tvrdí, že děti budou muset být umístěny do náhradní péče.

„Jsem naprosto zdrcená, nechápu, proč nám bylo řečeno, že to bude v pořádku. Musím teď zkusit udělat všechno, abych to změnila a zkusila vyhrát aspoň v tomhle. Bere mi to sílu, kterou bych potřebovala na boj s rakovinou,“ svěřila se zoufalá žena s tím, že její sestra je na tom také velmi špatně. „Ztrácí nejen mě, ale také děti,“ dodává Emma.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články