Lékaři mu řekli, že za rok zemře. Muž se nevzdal a ukázal, jak vypadá zázrak

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Málokdo se s těžkou zdravotní diagnózou dokáže poprat. Právě přístup k nemoci je ovšem velmi důležitý pro boj s ní. Jak se totiž ukazuje, někdy může i beznadějný případ vyřešit vůle po životě a zdraví. Informuje o tom Liverpool Echo.

Když Paul Nicholson začal trpět bolestmi hlavy, nepřikládal jim větší význam a byl přesvědčen, že pochází ze stresu, který mu způsobovala jeho práce. Situace se ovšem nezlepšovala, proto se muž rozhodl navštívit svého lékaře.

„Předepsal mi na několik měsíců antidepresiva, ale všechno se jen zhoršovalo,“ řekl Paul deníku The Mirror. „Moje žena Charlotte si také myslela, že jsem čím dál choulostivější, ale já se cítil opravdu na dně kvůli stresu v práci,“ dodal.

Týdeník FORUM (FORUM 24)

Celá situace vyvrcholila tím, že Paul skončil na pohotovosti, kam ho odvezl jeho kamarád. „První vyšetření odhalilo obří nádor na mozku. Byl velký jako pěst,“ vzpomíná muž. Druhý den ráno podstoupil akutní operaci, při níž mu byla odstraněna podstatná část nádoru, která byla následně odeslána na testy.

Z nich ovšem přišla zdrcující zpráva. Paul měl v těle agresivní formu rakoviny, která mu měla dávat poslední rok života. Začal tak nekonečný koloběh chemoterapií a radioterapií. 

Bohužel po absolvování vyčerpávajících terapií vyšetření magnetickou rezonancí ukázalo, že léčba nemá požadovaný účinek a nádor opět vykazuje známky růstu. Odborníci se tedy rozhodli, že zkusí poslední možnost a Paula zařadili do klinických studií. 

„Bylo to skvělé. V tu chvíli už jsem se neměl čeho chytit. Chtěl jsem prostě zkusit cokoli,“ vzpomíná nemocný muž. V rámci studie bral Paul každé ráno pět tablet svého léku a každý měsíc chodil do nemocnice na snímky mozku, aby se zjistilo, zda to má vliv na velikost nádoru.

Jako zázrakem se během několika měsíců začal nádor zmenšovat. „Uvědomili jsme si, že se každý měsíc zmenšuje, i když to bylo o jedno nebo dvě procenta,“ říká Paul. Po třech letech užívání léku se nádor zmenšil o neskutečných 90 procent.

Už nyní tedy muž ukázal, že rok života, který mu lékaři dávali, neměl být jeho posledním. S manželkou vychovávají syna a těší se na to, až půjde do školy. Paul by to s nastavenou léčbou neměl promeškat.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články