Lékaři ze zahraničí udržují Putina při životě, aby válčil na Ukrajině, tvrdí ruský expert

Ruský diktátor Vladimir Putin na oslavě Dne vítězství v Moskvě (9. 5. 2022) (Profimedia)

Ruský diktátor Vladimir Putin na oslavě Dne vítězství v Moskvě (9. 5. 2022) | FOTO: Profimedia

Spekulace o zdravotním stavu Vladimira Putina po delší době opět plní internetové diskuze. Politolog Valerij Solověj totiž youtubovému kanálu Odesa Film Studio sdělil, že o ruského prezidenta musí podle jeho názoru pečovat lékaři, kteří nepochází z Ruska. Jinak by už Putin patrně nebyl v čele státu.

Podle ruského politologa poskytují zahraniční lékaři Putinovi nejnovější léčebné postupy, aby zastavili šíření rakoviny, s níž má ruský vůdce již několik měsíců bojovat. Zároveň mají mít údajně tito lékaři za úkol držet Putina při životě, aby mohl vést válku na Ukrajině. Odkud ovšem tito odborníci pochází, už neřekl.

()

„Mohu říci, že bez zahraniční léčby by určitě nebyl součástí veřejného životě v Ruské federaci. To je naprosto jisté,“ je přesvědčen Solověj. „Používají nejmodernější léčbu a cílenou terapii, kterou mu Rusko nemůže poskytnout,“ dodává s tím, že léčba byla až příliš úspěšná.

To však podle politologa neznamená, že by se Putinův stav zlepšoval. „Konec je již na dohled, a to i podle doktorů, kteří mají léčbu ruského prezidenta na starost, protože žádný lék nemůže být nekonečně úspěšný,“ myslí si Solověj.

Již dříve se objevila tvrzení, že se Putin stal závislým na životně důležitých lécích nakupovaných v Izraeli. Podle ruského politologa je zdravotních obtíží, které ruský prezident musí překonávat, mnoho. „Má docela vážné zdravotní problémy,“ řekl Solověj. 

„Nejzávažnější z nich je onkologický. Zatím ho drží nad vodou způsob léčby, kterým ho kurýrují neruští lékaři,“ myslí si Solověj. „Jsou to ti samí doktoři, kteří ho operovali v únoru 2020, krátce poté, co mu byla diagnostikována onkologická choroba,“ dodává.

Vladimir Putin (ČTK)

Politolog se také vyjádřil k budoucnosti ruského prezidenta ve funkci. Rok 2023 bude podle Solověje Putinovým posledním v čele Ruska. „Ano, bude, navíc se to může stát už na jaře,“ řekl v pořadu Khodorkovsky Live na YouTube. „Putin má nyní poslední šanci, řekl bych. Pokud ji nevyužije, elity se od něj nadobro odvrátí,“ je přesvědčen Valerij Solověj.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články