Lékařka Babiše jr. dostala lukrativní místo. Šéfovat jí bude premiér

Dita Protopopová (ANO)

Dita Protopopová | FOTO: ANO

Dita Protopopová udělala pro rodinu Andreje Babiše hodně. Nejprve sepsala lékařskou zprávu, podle níž nemohl být syn premiéra vyšetřován kvůli kauze Čapí hnízdo. Posléze Babišovi dohodila svého manžela, který syna ministerského předsedy „unesl“ na dovolenou na Krym. Nyní se kroky bývalé kandidátky hnutí ANO v parlamentních i komunálních volbách a premiéra opět setkávají. 

Protopopová je psychiatričkou a své štěstí zkoušela i v politice. Chtěla do Poslanecké sněmovny i na radnici Prahy 8. Po neúspěšném pokusu ve volbách a zveřejnění podivných okolností kolem zdraví Andreje Babiše mladšího lékařka odešla v listopadu 2018 z Národního ústavu duševního zdraví, kde působila od května 2017.

Koláž ze sociálních sítí, kterou lidé vyjadřují vztah k příběhu psychiatričky Protopopové ()

Po roce, kdy se po Protopopové slehla zem, se opět vrací do povědomí. Podle informací Seznam Zprávy se totiž doktorka stala tajemnicí národní vládní rady pro duševní zdraví. Ve funkci je sice již téměř měsíc, ale zatím to bylo dobře utajeno. „Jmenování proběhlo na základě vládou schváleného statutu Rady vlády pro duševní zdraví. Paní doktorka Protopopová byla tajemnicí Rady vlády pro duševní zdraví jmenována na základě široké podpory ze strany odborníků a zástupců reformy péče o duševní zdraví,“ řekla Seznamu mluvčí Ministerstva zdravotnictví Gabriela Štěpanyová.

Nejpikantnější na nové funkci Dity Protopopové je fakt, že předsedou národní rady pro duševní zdraví bude Andrej Babiš. Poté, co lékařka pracovala pro šéfa ANO jako poradkyně na Ministerstvu financí se tak znovu setká s mužem, kterému pomohla udělat z jeho syna duševně nemocného člověka.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner