Lékařka vysvětlila, proč je lepší nosit do postele ponožky

Ilustrační foto (pexels.com)

Ilustrační foto | FOTO: pexels.com

Patří to mezi „nejdůležitější“ problémy světa. Je povoleno nosit do postele ponožky, nebo se jedná o něco zcela zapovězeného? Britský list Daily Mirror upozorňuje na doktorku, která našla odpověď a podělila se s ní na TikToku.

Jess Andradeová ve svém videu na sociální síti tvrdí, že nošení ponožek do postele vám pomůže rychleji usnout. Podle lékařky je důvod prozaický. „Pojďme si tedy promluvit o lidech, kteří nosí ponožky do postele,“ říká Jess. „Díky jejich nošení jsou vaše nohy v teple, a tím se otevírají cévy, které tělo ochladí,“ dodává.

@doctorjesss

I wear socks to bed so don’t come at me im not weird

♬ original sound – PresleyWalker

Ačkoliv to vypadá, že v ten moment by člověk měl mít problémy se spánkem, podle lékařky je tomu právě naopak. „Chladné tělo říká mozku, že je čas jít spát. Takže ve skutečnosti lidé, kteří nosí ponožky, mají tendenci rychleji usnout,“ vysvětluje mladá Britka.

K tématu lepšího spánku se dr. Andradeová vyjádřila už dříve, když představila metodu 10–3–2–1–0, která vám pomůže lépe v noci spát. Každé číslo značí důležitý bod, který pomůže uvolnit se před spaním.

Jess doporučuje 10 hodin před spaním přestat užívat kofein, kterého se organismus dlouho zbavuje. Tři hodiny před spaním byste neměli jíst ani pít alkohol.

Během dvou hodin před usnutím by člověk neměl pracovat na čemkoliv, co si vynucuje jeho pozornost. Hodinu před odebráním se na kutě byste si měli zakázat televizi a mobil. A nula? Tolikrát byste si měli ráno posunout budík.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články