Lékárník zničil 500 dávek vakcíny. Věřil konspiracím o vlivu na DNA

Ilustrační foto  (pixabay.com)

Ilustrační foto | FOTO: pixabay.com

Výmysly o vedlejších účincích vakcíny proti covidu-19 se šíří po celém světě. Obětí konspiračních teorií, podle nichž se očkovaným lidem změní DNA, se stal i americký lékárník Steven Brandenburg z Wisconsinu. Ten podle deníku New York Post znehodnotil 500 dávek vakcíny, aby „neubližovala lidem“.

Obvinění ze sabotáže na sebe nenechalo dlouho čekat. Brandenburg se o Vánocích rozhodl, že lidé, kteří čekají na očkování jako na dar z nebes, nedostanou nic. Nejprve 57 lahviček s vakcínou Moderna vytáhl z lednice 23. prosince v noci. Stejně se zachoval i na Štědrý den. Přitom tento typ vakcíny nevydrží mimo chladničku déle než 12 hodin.

Když 500 dávek znehodnocené vakcíny našel 26. prosince technik lékárny, Brandenburg tvrdil, že látku v hodnotě až 11 tisíc dolarů (cca 238 tisíc korun) pouze zapomněl uschovat, když s ní manipuloval. Policisty ovšem takové odůvodnění neuspokojilo a lékárníka zatkli. 

Šestačtyřicetiletý muž se poté přiznal, že lahvičky chtěl zničit, aby vakcína neublížila lidem tím, že změní jejich DNA. To je jedna z konspiračních teorií, kterým se velmi daří na internetu a rychle se šíří. Brandenburg zatím neví, zda bude trestně stíhán, protože stále není jasné, jaký je rozsah škody.

Každopádně je jisté, že bude muset zaplatit nejméně 10 tisíc dolarů (zhruba 216 tisíc korun). Kromě finanční škody však lékárník způsobil újmu především těm, které měla vakcína ochránit před koronavirem.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články