Lékařská zpráva naznačuje: Poslech premiérova projevu může být zdraví škodlivý

Twitter A. Babiše

Poslanec Dominik Feri (TOP 09) na svém twitterovém účtu uveřejnil fotokopii lékařské zprávy. Týká se ženy, kterou záchranná služba odvezla do nemocnice s náhle zvýšeným tlakem a dalšími potížemi. Tedy nic neobvyklého. Pozoruhodná je ovšem zmínka o okolnostech, za kterých ke kolapsu došlo. „Rozrušila se při projevu premiéra,“ píše se ve zprávě. Zda se jednalo o rozrušení radostné, či spíš nával opačných emocí, se ve zprávě neuvádí.

Z obrázku na Twitteru, který se rázem rozletěl po dalších sociálních sítích, není na první pohled zřejmé, zda je na něm zachycena skutečná zdravotnická dokumentace, a mnozí jej proto pokládali jen za skvěle vyvedený fotovtip na dané téma. Dominik Feri ale deníku FORUM 24 autenticitu zprávy potvrdil. „Postupně jsem si zvyknul, ale taky se mi to občas stane,“ uvedl ji na svém twitterovém účtu.

Datum: 10. 4. 2020, čteme v záhlaví lékařské zprávy z ambulance, kam byla pacientka sanitkou převezena. A pod tím stojí: Diagnóza: Esenciální (primární) hypertenze. Nález: přivezena RZ pro vysoký tlak – 199/107. Rozrušila se při projevu premiéra. Motání hlavy a mžitky před očima…

Černé na bílém je tu tedy potvrzeno, že poslech Babišových projevů představuje riziko pro naše zdraví, a měli bychom proto být opatrní. Dávkovat střídmě nebo se jim raději vyhnout úplně. Nechceme-li taky skončit v houkající záchrance s tlakem až u stropu, hlavou jako střep a hvězdičkami před očima.

Do debaty pod tweetem se ovšem rozhodl osobně vstoupit i prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. A opět stylem, který je mu vlastní, a sice nechutným útokem na pacientku, o níž zpráva hovoří. „Důkaz, že nenávist může zabíjet,“ prohlásil tiskový mluvčí Kanceláře prezidenta republiky. O ženě, která – ať už z jakýchkoli důvodů – zkolabovala a ocitla se v nemocnici.

Považte, jaké jen to má pan mluvčí ošklivé myšlenky. Skoro by se řeklo, že přímo nekřesťanské. Ani v kostele mu dosud nikdo zjevně nevysvětlil, že ohavné komentáře k nemocným jsou fuj pro každého, natož pro náhle obráceného veleaktivního katolíka, který čte z Písma svatého v katedrále. A který na sebemenší zmínky o zdravotním stavu jeho zaměstnavatele či dokonce věcné novinářské dotazy na Zemanovu kondici reaguje zásadně vzteklými, drzými nejapnostmi a útoky na tazatele.

Pavel Hofman

Že by ono zmiňované rozrušení nad promluvou pana premiéra mohlo být třeba taky radostné, mu vůbec nepřišlo na mysl. Proč vlastně? Nikdy neslyšel o fanynkách omdlévajících na koncertech Beatles? A kdybychom nechtěli chodit tak daleko do minulosti, tak o dámách, které padaly do mdlob při pohledu na Michaela Jacksona, jemuž v hysterické adoraci vrhaly k nohám dokonce součásti svého spodního prádla? Tak daleko to u Andreje Babiše ještě nedošlo a snad ani nedojde, protože to by nemusely ustát ani velice silné povahy. Ale chce snad Ovčáček říct, že pan premiér nemá množství nadšených obdivovatelek? Soudě podle přispěvatelek na jeho facebooku, krásou profilových fotek mnohdy nápadně připomínajících známé herečky nebo modelky, jich přece musí mít davy. Každopádně se ale ukázalo, co mu (správně) napovídá jeho podvědomí a kudy se ubírají jeho myšlenky.

Podstatné je, že ona dáma je už podle informací deníku FORUM 24 v pořádku a mimo nebezpečí. Televizi v době proslovů předsedy vlády ale nejspíš hned tak nezapne. Není divu.

Autorka je řadovou členkou TOP 09.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner